כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זה הזמן להשקעות נדל"ן

עם השינויים הצפויים בשוק הנדל"ן, זה הזמן לבצע השקעות בתחום

13/07/2015
בשנים האחרונות מספק ענף הנדל"ן את התשואה הגבוהה ביותר עבור ציבור המשקיעים. בהשוואה למכשירים פיננסיים אחרים, השקעה מן הסוג הזה מייצרת הכנסה משמעותית לטווח קצר, בינוני וארוך. השאלה היא מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן דווקא עכשיו ומה אפשר להשיג מזה. הנה כמה סיבות מרכזיות לאטרקטיביות של ההשקעה:

א. היצע נמוך – ההיצע של נכסי הנדל"ן בישראל נמוך משמעותית ביחס לביקוש. המשמעות היא שניתן לגרוף רווחים עצומים על נכסים בסיסיים בלבד. ההיצע הנמוך גם תורם לשמירה על רמת מחירים גבוהה ומאפשר לכל מי שמבצע השקעה לגרוף רווח אופטימאלי.

ב. תמיד יהיה ביקוש לנכסי נדל"ן – בניגוד לנכסים אחרים, דירות ובתים תמיד יהיו חלק בלתי נפרד ממערך הביקוש. נכסי נדל"ן עומדים בראש סדר העדיפויות של זוגות צעירים, הורים לילדים וגם משפחות ותיקות. הביקוש לנכסים כאלה לא צפוי לרדת אלא דווקא להתגבר ולעלות.

ג. מחירים במגמת עלייה – מעקב אחר ענף הנדל"ן מגלה כי המחירים נמצאים כל הזמן במגמת עלייה. מי שעדיין מתלבט ולא יודע האם להשקיע בנדל"ן למעשה מפסיד כסף, בעיקר אם בודקים את האלטרנטיבות הקיימות אל מול השקעות נדלן.

כיצד צפויות הרפורמות בשוק הנדל"ן להשפיע על התשואה מההשקעה?

החשש מהשקעות בנדל"ן נובע מחוסר בהירות לגבי העתיד. יחד עם זאת, אף תהליך לא נותר בחלל ריק ולכן סביר להניח שהרפורמות בשוק הנדל"ן לא ישפיעו בצורה דרמטית על התשואה מההשקעה. כבר עשרות שנים מדברים על מחירי הדירות הגבוהים בישראל, אך המחירים ממשיכים לעלות. העובדה שרבים מתלוננים על המחירים לא מונעת את העסקאות המבוצעות בשטח. בסופו של דבר, אם לציבור הרחב לא היה את ההון הדרוש על מנת לבצע את ההשקעות – אף אחד לא היה רוכש נכסים. סביר להניח שהמשאבים קיימים ולכן הנקודה העיקרית היא להצטרף לענף בזמן הנכון.

כרגע זה הזמן להשקעות נדל"ן. יש הסכמה על כך בקרב ציבור המשקיעים המנוסים, עורכי דין, מתווכים וגם נציגי משרד האוצר וגופים ציבוריים. השקעה בנדל"ן מחזירה את עצמה בתוך זמן קצר והיא מספקת גם אופק פיננסי עבור בני המשפחה המורחבת והילדים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים