כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל הדברים שמומלץ לדעת על קודן לרכב

כמעט כל רכב אשר מיוצר בשנים האחרונות, מתחילת העשור הנוכחי, מגיע עם קודן איכותי מאד.

14/07/2015
את המראה של קודן לרכב כולנו מכירים: מדובר על כמה לחצנים, שעל כל לחצן יש ספרות. רק לחיצה על הקומבינציה המתאימה של הספרות בסדר המתאים, תאפשר בעצם גישה לרכב עצמו. אם הקוד לא מוכנס - המפתח לא יוכל להתניע. התפקיד של הקודן, הוא כמובן למנעו פריצות לרכב - מדובר על אמצעי יעיל מאד, שכן קשה מאד לנחש מהו הקוד הנכון, ויש שפע אפשרויות - והרס של הקודן, ממש לא יעזור להתניע את הרכב, ולכן הדבר מרתיע לא מעט פורצים פוטנציאליים שיעדיפו לעבור לרכב הבא. יש כמובן כמה דברים שחשוב מאד שתכירו על הקודנים, הקשורים להתקנה שלהם, לפריצה שלהם, לתפקוד שלהם, ועוד.

העובדות החשובות על הקודן

איזה קוד לבחור?

לרוב, הבחירה בקוד היא בכלל לא הבחירה שלכם -הקוד יימסר לכם עם המעמד של רכישת הרכב בסוכנות המתאימה או במוסך. עם זאת, אם בכל זאת יש לכם את היכולת לבחור, רצוי כמובן לבחור בקוד שיהיה קשה יחסית לפריצה. כמו כן, עדיף לא להעביר את הקוד להרבה אנשים, ואם לוקחים את הרכב לתיקון במוסך - לכו רק למוסך מורשה שפועל ברישיון. הדבר יבטיח לכם, שהקוד לא נמסר לגורמים פליליים בעיתיים.

מזהים בעיה בלחצנים?

כמו כל מרכיב באשר הוא, גם קודן לרכב יכול להישחק עם השנים. איך תשימו לב שלחיקה שלו? לרוב, זה לא יפתיע אתכם כרעם ביום בהיר. לחצנים לא מפסיקים לפעול סתם ככה. לרוב, אתם תראו תהליך של ירידה בתפקוד של הלחצנים. אתם תשימו לב שאתם צריכים ללחוץ חזק יותר על לחצן מסוים בקודן, או שאתם צריכים לחזור כמה פעמים על הלחיצה עד שהיא משפיעה. במצב כזה, מומלץ בחום לפנות כמה שיותר למנעולן אשר יטפל בקודן ויחליף את הלחצנים! מדוע? משום שבסופו של יום, אחד הלחצנים יפסיק לפעול באופן מוחלט, ואתם לא תוכלו להתניע כלל ותיתקעו. כדאי פשוט למנוע את המצב הזה מלכתחילה, ולפנות למנעולן שיטפל ויחליף את הקודן. בחלק מהמקרים אגב, תיקון של הקודן ולא החלפתו, תהיה הפתרון הטוב ביותר.

בין הקודן לאזעקה

בעבר, כאשר היה ניסיון פריצה ברכב, הרכב החל להפעיל את האזעקה החזקה. הבעיה הייתה כמובן שכל נגיעה קטנה ברכב הפעילה את האזעקה - וזו פגעה באיכות החיים של כל השכנים. כיום לעומת זאת, רוב יצרני הרכב ויתרו על כך, והם מסתפקים בקודן בעצם כתחליף ראוי למניעת פריצות. חשוב לזכור שגם חברות הביטוח, מקבלות את ההחלפה הזו.

ואם כבר הביטוח הוזכר

כדאי מאד לזכור שכיום, קשה מאד לבטח רכב באופן משתלם, אם לא התקנתם בו קודן. רוב חברות הביטוח יחייבו אתכם להתקין קודן לרכב אם הוא לא קיים בו - ולכן בהחלט כדאי לפנות למנעולן שיספק לכם את השירות המתאים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים