כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מסלול ההכשרה של מנתח פלסטי

אם כשאתם מסתכלים על אדם אחר, עוד לפני שאתם אומרים לו שלום, אתם מדמיינים איך הוא היה נראה אחרי שהוא היה עובר תחת ידיכם המסורות, שהיו מזיזות קצת פה, מותחות קצת שם והופכות אותו לאדם שנראה פשוט מושלם – מנתח פלסטי הוא המקצוע ש"תפור" עליכם. אם אכן נשמע לכם שזה הכיוון – אתם בדיוק במקום הנכון, כי כאן תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת על הדרך אל המקצוע הנכסף.

16/07/2015

הכשרת מנתחים פלסטיים

הכשרת מנתחים פלסטיים
מנתח פלסטי אמין, שעובד ברישיון ועל פי כל הכללים הנהוגים במדינת ישראל, צריך להיות אדם שעבר מסלול ארוך לצורך הכשרתו ככירורג פלסטי. מלבד שבע שנים "סטנדרטיות" (כולל סטאז') של לימודי רפואה, על כל מי שרוצה להיות מנתח פלסטי לעבור מסלול התמחות בן 4.5 שנים באחת מהמחלקות לכירורגיה פלסטית המוכרות על ידי משרד הבריאות.
לאחר סיומן של 4.5 שנים אלה, עליו לעבור הכשרה נוספת בת 6 חודשים בתחום הכירורגיה הכללית, 3 חודשי הכשרה במחלקה אורתופדית, 3 חודשים בכירורגיית כף היד ושלושה חודשים נוספים במחלקת אף-אוזן-גרון / עיניים / פה ולסת / אורולוגיה או עור – לבחירתו. בנוסף יהיה על המתמחה להגיש עבודת מחקר בתחום.
בסך הכול אורכת הכשרתו של מנתח פלסטי 6 שנים, וביחד עם הכשרתו כרופא – 13 שנים תמימות. במהלך 6 השנים המוקדשות לכירורגיה פלסטית, ייחשף המתמחה לניתוחים מסוגים שונים (שחזור מומים מולדים, טיפול בכוויות, שחזורי שד ופנים ועוד) ויתנסה בהם תחת הדרכה והשגחה.
במהלך התמחותו על המתמחה לעמוד בהצלחה בשתי בחינות – הראשונה תיאורטית והשנייה מעשית, כשהשנייה היא בחינת הגבר, במהלכה יקבעו שלוש ועדות של רופאים מומחים האם המתמחה אכן מסוגל לתפקד כמנתח פלסטי מומחה.

דרך ארוכה אך משתלמת

אין ספק, כי הדרך אל המקצוע המבוקש הזה, מנתח פלסטי – היא דרך ארוכה ומפותלת, והיא דורשת הרבה מאוד כוח רצון, התמדה ועמידה בדרישות לא פשוטות, אולם את מי שיצלח אותה – היא תוביל למקום מצוין. אחרי הכול – להיות מנתח פלסטי כשזה מה שאוהבים וחולמים לעשות, ולהרוויח לא מעט כסף על ניתוחים שאפשר לבצע גם באופן פרטי – זו לפעמים פסגת השאיפות.
אז אם התחום מעניין אתכם, ואתם באמת רואים את עצמכם עוסקים בהרמת חזה, מתיחת פנים, תיקון פגמים מולדים, טיפול בפגעי תאונות, שאיבות שומן ועוד – כנראה ששווה לכם להתחיל בדרך הזאת, כי יש סיכוי טוב שתגיעו רחוק. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים