כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חברות השמה – כך מוצאים היום עבודה

האינטרנט, שפרץ לתוך חיינו, מאפשר לנו לקבל שירותים רבים בלי הצורך לשלם עמלה למתווכים השונים. אנו רואים שמתווכי נדל"ן וסוכני נסיעות סובלים מירידה קבועה בכמות הלקוחות. לכאורה, אותה תופעה הייתה אמורה לקרות גם לחברות ההשמה השונות. כל חברה יכולה לפרסם את המודעות שלה באינטרנט, והמועמדים יפנו אליהם ישירות. בפועל, אנו רואים שהתלות בחברות השמה רק הולכת ועולה, ונשאלת השאלה – מדוע?

20/08/2012

גיוס בעולם הדיגיטלי

באופן פרדוקסלי, האינטרנט לא מקל על הגיוס, אלא דווקא מקשה עליו, מדוע? בשל הקלות שבשליחת קורות חיים. אנשים קוראים את המודעה ולא משקיעים מחשבה נוספת לעניין התאמתם לתפקיד. הם פשוט שולחים קורות חיים, ושהמעסיק הפוטנציאלי יחליט. התוצאה היא שכל משרה המתפרסמת באתרי דרושים זוכה במאות פניות, שרובן כמובן לא רלוונטיות. חברות לא מצליחות להציב את כוח האדם האדיר הדרוש לצורך מיון קורות חיים כדי לאייש משרה אחת.

מיון קו"ח בחברות השמה

חברות השמה עובדות בצורה שונה לחלוטין. הן מקבלות פניות מהמעסיקים ומדורשי העבודה כאחד, כך שגם אם קורות חיים שהתקבלו אינם מתאימים למשרה אליה נשלחו, יכול מאוד להיות שיהיה לחברת השמה משרה אחרת בשביל אותו אדם. בצורה זו, שיטת העבודה הופכת להיות יעילה יותר.

מיון המועמדים

חברות מציגות את הדרישות ממועמדים למשרה מסוימת, ותפקידה של חברת ההשמה היא לאתר את המועמדים המתאימים ביותר. חברת ההשמה תערוך ראיונות, ולעיתים אף מבחנים עיוניים ופסיכוטכניים, שיעזרו לה להציף את המועמדים הטובים ביותר עבור משרה ספציפית. מי שיגיע לראיון בחברה יהיה זה שיעמוד במבדקים של חברת ההשמה. בצורה זו החברות שמחפשות עובדים זוכות לראיין רק את המועמדים המתאימים ביותר.

מדוע כדאי לחפש עבודה דרך חברת השמה?

מדוע כדאי לחפש עבודה דרך חברת השמה?
מכל מה שתואר לעיל נובע, שבעצם במרבית המקרים המסע למציאת עבודה עובר דרך חברת כוח אדם, כי החברות פשוט לא מפרסמות את המשרות באופן ישיר. מעבר לזאת, היות וחברת השמה מרכזת מגוון רב של משרות, היא תעמוד על הרצונות ועל היכולות של המועמד, ותפנה אותו למשרות שונות. בצורה זו משימת החיפוש עוברת הלכה למעשה ממחפש העבודה לחברת ההשמה. היות והמועמד פונה לכמה חברות השמה, נוצרת רשת שלמה שבאפשרותה קורות החיים של המועמד יכולות להגיע לחברות רבות ולמשרות המתאימות ביותר עבורו.

שירות ללא עלויות

למעשה, מועמדים לעבודה שפונים לחברות השמה זוכים בשירות ללא תשלום, שכן עלות הגיוס מוטלת על המעסיק ולא על העובד. שיטת עבודה זו מאפשרת למועמד שלא להיות קשור לחברת השמה זו או אחרת, אלא לעבוד עם כמה חברות במקביל וכך להגיע ליותר מעסיקים פוטנציאליים.
ניתן לסכם ולומר, שהאינטרנט אינו מקל על מציאת העובדים, אלא דווקא מקשה על מלאכת החיפוש. בעולם שכזה, לא העובד ולא המעביד לא מצליחים להסתדר ללא חברת השמה יעילה וטובה. חברות השמה הן כאן כדי להישאר משום שהן ממלאות פונקציה חשובה ביותר בשוק העבודה.


המידע באדיבות : אדם מילוא -חברת השמה המתמחה בגיוס כוח אדם, באבחון, במיון ובהשמת עובדים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים