כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך לסוגי מכונות כביסה - מידע והסברים

מכונות הכביסה עובדות שעות רבות, בעיקר כאשר מדובר על משפחות גדולות ולכן יש להתאים את המכונה לצרכים האישיים של כל בית.

20/07/2015

מה מתאים לכם?

מה מתאים לכם?
מכונה מתאימה תכלול את התכונות הדרושות, תעבוד באופן יעיל, תהיה נוחה, לא תרעיש, תתאים לקיבולת שאתם צריכים, תכיל את התוכניות הדרושות ואת המהירויות של הסחיטה (ככל שמהירות הסחיטה גבוהה יותר, כך תתבצע הסחיטה בצורה טובה יותר, אך מהירות גבוהה תגרום לבלאי מהיר יותר), לא תפגע בכביסה, תתאים לסוג הבדים אותם אתם מעוניינים לכבס, תאריך שנים (כמובן שכדי לסייע למכונה להאריך שנים יש לתחזק אותה בצורה נכונה) ותחסוך בחשמל ומים.

אחריות ותקופה

נוסף על כך, חשוב לרכוש מכונת כביסה ממשווק שנותן אחריות מלאה. תקופת האחריות נעה בין שנה עד שלוש שנים ורצוי לבדוק מהי האחריות הניתנת עם סיום התקופה של האחריות המלאה. כמו כן, יש לבחור במכונת כביסה אשר מתאימה לתקציב שלכם. מחירי המכונות מושפעים מהקיבולת של המכונה, ממהירות הסחיטה, מלוח הפיקוד הדיגיטלי ומהתכונות הייחודיות.

המיקום של פתח המכונה

ניתן לחלק את מכונות הכביסה לשני סוגים. החלוקה מתבצעת בהתאם למיקום של הפתח- בחלק מהמכונות הפתח קדמי ובאחרות הפתח נמצא בדופן העליונה. מכונות הכביסה בעלות הפתח הקדמי הינן נפוצות יותר והן מגיעות במגוון דגמים. אומנם המכונות תופסות שטח על הרצפה אך אפשר להניח עליהן את מייבש הכביסה ולחסוך מקום. נוסף על כך, יש להתחשב במיקום של הדלת ובזווית בה היא נפתחת. בחלק מהדגמים אפשר להחליף את הכיוון אליו נפתחת הדלת. מכונות אלו ניחנות בקיבולת של עד 10 ק"ג.

פתח עליון

מכונות הכביסה בעלות הפתח העליון הינן צרות יותר מהמכונות בעלות הפתח הקדמי, כך שהן מתאימות למקום צר. הפתח של המכונות נוח והקיבולת מגיעה לכ- 5 ק"ג. כדי לדעת מהו השטח המתאים יש למדוד את המקום בו אתם מעוניינים לשים את המכונה. כמו כן, יש למדוד את הרוחב של המעברים.

חשוב מאוד להניח את המכונה על משטר יציב וישר. בצורה זו יהיה ניתן למנוע רעידות ורעשים אשר יזיקו למכונה. בחלק מהמכונות אפשר לכוונן את הרגליים ולאזן את המכונה.

תוכניות כביסה

מרבית מכונות הכביסה כוללות כ- 15 תוכניות לפחות וחשוב להתאים את התוכניות לצרכים האישיים של בני הבית. בין התוכניות שניתן למצוא בכל מכונה קיימות התוכנית הארוכה אשר מתאימה לבגדים מאוד מלוכלכים, התוכנית הרגילה אשר מתאימה לבגדים מלוכלכים, התוכנית לכביסה עדינה אשר מתאימה לבדים עדינים, התוכנית המהירה אשר מתאימה לבגדים שלא התלכלכו מאוד והתוכנית שמונעת קמטים- תוכנית זו אינה כוללת סחיטה אשר עלולה לפגוע בבדים רגישים.

תכונות ייחודיות

תכונות ייחודיות יהיו שטיפה מוגברת (או נוספת) אשר מסלקת את שאריות הסבון, עצירת שטיפה אשר משאירה את הבגדים במים ומונעת מהם להתקמט, בקרת קצף אשר כוללת שימוש בכמות מים רבה יותר כדי לשטוף את הקצף וקדם שטיפה אשר מתאימה לבגדים מאוד מלוכלכים ושוטפת אותם שטיפה ראשונית.

מכונה שנוח להשתמש בה

חשוב מאוד לבחור במכונת כביסה נוחה. מכונת כביסה נוחה תכיל לוח בקרה פשוט, זווית פתיחה גדולה (פתח של 30 ס"מ יוכל להתאים), כפתורים נוחים והמסנן יהיה ממוקם בחזית, כך, יהיה קל לפרק אותו ולהרכיב אותו. אם הצבתם את המייבש ליד מכונה בעלת פתח קדמי רצוי שהדלת של המכונה תפתח בכיוון הנגדי לדלת של המייבש.

לוח הבקרה

יכול להיות מכאני או דיגיטלי. לוח בקרה דיגיטלי יהיה יקר יותר מלוח הבקרה המכאני בכ- 35% בממוצע. כמו כן, צריך לוח הפיקוד הדיגיטלי לאפשר למשתמש לתכנת את המכונה לבצע הפעלה אוטומטית ועליו להציג את מהירות הסחיטה, הטמפרטורה, זמן התוכנית והזמן שנותר עד לסיומה.

בטיחות המכונה

מכונות כביסה חייבות להיות בטיחותיות ועמידות וכדי לשפר את רמת הבטיחות והעמידות מומלץ לרכוש מכונות כביסה אשר מכילות מערכת בקרה אשר מזהה מצבים של חוסר איזון- כלומר מצבים בהם הכביסה לא מאוזנת, מערכת שנועלת את הדלת כאשר המכונה נמצאת בפעולה, מערכת שמונעת הצפה- מערכת זו תפסיק את הזרימה של המים במידה ותהיה נזילה מהמכונה ומערכת נעילה להגנה על הילדים- מערכת זו לא תאפשר ביצע שינויים לאחר הפעלת המכונה.

צריכת המים והחשמל

מכיוון שמכונת הכביסה עובדת במשך שעות רבות וצורכת הרבה אנרגיה, מומלץ לבחור במכונה שחוסכת בצריכת החשמל. צריכת החשמל מופיעה במפרט ובתווית האנרגיה. האות A מציינת צריכה חסכונית מאוד וצריכת החשמל הרבה ביותר מצוינת על ידי האות G. מכונות הכביסה החסכוניות במים צורכות כ- 50 ליטר למחזור. נוסף על כך, ניתן למצוא מכונות אשר מסייעות למשתמש לחסוך כמות רבה יותר של חשמל ומים. מכונות בעלות לחצן חצי כמות יאפשרו לכם לכבס מחצית מהכמות המקסימאלית ואופציה לשקילה אוטומטית תכיל חיישן אשר מתאים את כמות המים למשקל ולסוג הכביסה.

לסיכום

כדי לבחור את מכונת הכביסה המתאימה ביותר עבורכם יש להתחשב בכל הפרמטרים הללו ולפנות ליועץ מקצועי ובעל ניסיון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים