כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

השקעות נדל"ן מעבר לקו הירוק

השקעות נדל"ן nעבר לקו הירוק - האם כדאי או האם מדובר בסיכון כלכלי

23/07/2015
גבולות הקו הירוק מציבים אתגרים גדולים עבור מדינת ישראל. מלבד הנושא המדיני, הפוליטי, הצבאי והביטחוני, יש לא מעט משקיעים המתלבטים האם להפנות משאבים לרכישת נכסי נדל"ן באיזור הזה. הסיבה להתלבטות קשורה למספר מאפיינים המשותפים כמעט לכל הנכסים מעבר לקו הירוק:

א. מחיר זול – המחיר של נכסי נדל"ן מעבר לקו הירוק זולים בעשרות אחוזים ממחירים של נכסים דומים בפנים הארץ. אפילו בהשוואה לפריפריה הרחוקה בצפון ובדרום, השקעות נדל"ן מעבר לקו הירוק מבוססות על מחירים נמוכים ואטרקטיביים. ממשלות הימין בשנים האחרונות מעודדות את ההתיישבות מעבר לגבולי הקו הירוק ובין היתר הן עושות זאת באמצעות פיקוח מחירים הדוק, הטבות לקבלנים ועוד.

ב. ביקוש גבוה – הביקוש למגורים מעבר לקו הירוק עולה מדי שנה. חלק מקהל היעד מגיע לאיזורים הללו מתוך אידיאולוגיה, בעוד חלק אחר רואה בכך הזדמנות כלכלית יוצאת מגדר הרגיל. מבחינת המשקיעים, המוטיבציה אינה רלוונטית ורק השורה התחתונה חשובה.

ג. אי ודאות – אין ספק שהמאפיין הבולט ביותר של השקעות נדל"ן מעבר לקו הירוק הוא אי ודאות. למרות שמדובר על מצב הנמשך כבר עשרות שנים ברצף ואין סיום עתידי לסכסוך, עדיין לא ניתן לומר בצורה החלטית שהמחירים יישארו דומים ולא יתבצעו שינויים בהסדרי הגבולות. אי ודאות היא לא תשתית טובה לבצע השקעות נדל"ן ולכן הדילמה מובנת ולגיטימית.

האלטרנטיבה: השקעת נדל"ן זולה בתוך הגבולות

מי שרוצה ללכת על בטוח יכול פשוט לבחור השקעות נדל"ן זולות בתוך הגבולות. באר שבע היא דוגמא מצוינת לעיר הנמצאת בתנופת פיתוח אדירה, עם ביקוש גבוה ועם עתיד ורוד. דירה להשקעה בבאר שבע היא אופציה מצוינת עבור תושבי הדרום ומשקיעים מכל רחבי הארץ. את נכסי הנדל"ן בבאר שבע ניתן להשכיר לזוגות צעירים, סטודנטים וחיילים בקבע המתכוונים להעביר את מגוריהם לנגב לקראת הקמת עיר הבה"דים.

לסיכום, כדאי להביא בחשבון את כל השיקולים סביב השקעות מעבר או בתוך גבולות הקו הירוק. שיקולים אלו מונעים הפתעות ומאפשרים מיצוי של פוטנציאל נכסי הנדל"ן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים