כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התכונות שהופכות חשב שכר מ"טוב" ל"מצוין"

חשב השכר בארגון אחראי על ניהול כל הצד החשבונאי הנוגע לזכויותיהם הסוציאליות והפיננסיות של העובדים, וכמובן, על שכרם.

29/07/2015
הוא יושב על צומת דרכים חשובה ובנקודה אסטרטגית מאד בארגון, ולכן טעויות, הנובעות מחוסר נסיון או חוסר תשומת לב, עלולות לקומם את העובדים לא רק על חשב השכר עצמו, אלא על הארגון כולו ועל ההנהלה במיוחד.
היקף תחומי האחריות של חשב שכר משתנה מארגון אחד למשנהו, ובהתאם לכך, גם התכונות הנדרשות ממנו. בחברות קטנות, למשל, ניתן למצוא אדם אחד המאייש את משרת הטיפול בהנהלת החשבונות השוטפת וגם מבצע את הטיפול בשכר (עיבוד תלושי השכר, העברת הדיווחים לרשויות המס וכיוב'), ממנו נדרשת הכרת תוכנות שכר בסיסיות ופשוטות יחסית (כ"עוקץ" ו"מיכפל"). לעומתו, חשב שכר בארגון גדול, מתמקד בטיפול בשכר העובדים בלבד, בעוד הנהלת החשבונות מבוצעת על ידי מחלקה (או מנהל חשבונות) ייעודית.
ידע וניסיון הם נכסים אישיים מקצועיים, היכולים להירכש לאורך זמן, אולם, לתכונות מולדות אישיות ישנה חשיבות רבה בהצלחה בביצוע התפקיד. לנוחותכם, ריכזנו מספר תכונות, המהוות את אבני הבסיס לחשב שכר מוצלח:

דייקנות ביצוע

כאשר מדובר בנושא פיננסי חשוב כמו שכר עובדים ועבודה מול הרשויות השונות, אין מקום ל"עיגול פינות" ול"סמוך". העבודה חייבת להתבצע "לפי הספר", על מנת למנוע אי נעימויות (מול עובדים, למשל) ואף הסתבכויות חוקיות.

יכולת עמידה בלחצים ותפקוד גם במצבי לחץ

מצבי לחץ הינם הגורם מספר אחת לטעויות של עובדים. חשב שכר טוב יודע לתפקד היטב אף במצבים כאלה ולהפיק עבודה מסודרת ומדויקת.

כושר התמדה ויכולת ריכוז

כמו רוב המקצועות הפיננסיים הארגוניים, גם חשבות השכר היא תחום מונוטוני וטכני למדי. אנשים המשתעממים מהר או מאבדים את הריכוז שלהם בקלות - לא יצליחו במשרה כזו.

אמינות ויושר

אף כאן, כבמשרת מנהל חשבונות פנים-ארגוני, מאחר ומדובר בכספים, היושר האישי ואמינותו של העובד חשובים מאד. לכן, מומלץ שלא רק לסמוך על תחושת הבטן (או הרושם האישי שנוצר בזמן הראיון) ולוודא את יושרו ואמינותו של המועמד באמצעים נוספים (כגון תעודת יושר, הרצת שמו של המועמד למשרה בגוגל ובאתרים משפטיים שונים, בדיקה בחברה כ-D&B וכד').

יחסי אנוש טובים

חשב שכר נמצא "בין" המחלקות השונות והדרגים השונים בארגון, ולכן, היכולת שלו לקבל ולהכיל ביקורת (בונה ומוצדקת ואף כזו שאיננה מוצדקת, אשר נאמרת לעיתים בזמן כעס, על ידי עובד שחש מקופח) ללא הגררות לתיגרה מילולית או פיזית, היא תכונה חשובה מאד.

לסיכום:

חשב שכר טוב לויאלי מהווה אדם אמין נוסף שמייצג אותך, כמנהל, בארגון, מול העובדים. בחירה של אדם כזה, חייבת להיעשות לפי אמות מידה המודדות את איכותו האנושית ואת אופיו, בצד הידע, הניסיון והוותק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים