כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חיי כלב - מדריך לביטוח רפואי לחיות המחמד

כאשר אנו מאמצים אל חיקנו בעל חיים כמו כלב בעודו בשנות חייו הראשונות, נדמה כי הוא יישאר אתנו לעד ולכן אין אנו עסוקים בלחשוב על מחלות או בעיות רפואיות וממש כמו הכלבים עצמם חיים את הרגע.

29/07/2015
על פי רוב, אנשים אשר מאמצים כלב לוקחים בחשבון את ההוצאות הנלוות אך מה שאין הם לוקחים בחשבון הוא שאותן הוצאות לעיתים אינן מסתכמות רק בקניית אוכל יבש או בחיסונים תקופתיים, היות וכמו בני האדם, גם בעלי החיים נוטים לחלות או אז הם סביר להניח כי הם יזדקקו לטיפול רפואי.

מדוע כן קיים צורך בביטוח חיות מחמד?

לרוב בעלי החיים אין ביטוח חיות מחמד כשם שיש פוליסות ביטוח לבני אדם המכסות מצבים של תחלואה תאונות, טיפול סיעודי ועוד. ברוב המקרים כאשר כלבים חולים הטיפול הרפואי יכלול גם צילומי רנטגן, טיפולים כימותרפיים, טיפולי שיניים וכדומה, טיפולים אשר עלותם גבוהה ועלולה להוביל להוצאות נכבדות. מה גם שלעיתים כלבים עשויים להיות מעורבים בהיתקלויות שונות עם כלבים אחרים או עם בני אדם ובמידה ונגרם נזק כתוצאה מאותה התקלות בעליהם יאלצו לשלם פיצויים נרחבים.

מחירם של טיפולים רפואיים של כלבים יכול להרקיע לשחקים

בשונה מבני האדם אשר טיפוליהם הרפואיים מסובסדים על ידי קופת החולים או על ידי חברות הביטוח במידה ויש לתבוע פיצויים כספיים, רפואת כלבים הנה רפואה פרטית, סל הבריאות של בעלי החיים אינו מסובסד על ידי המדינה וביטוח חיות מחמד הוא אינו עניין שבשגרה. רוב האנשים אשר מאמצים כלב, מתייחסים אליו כאל חלק מהמשפחה לכל עניין ודבר ולכן כאשר הכלב חולה במחלה קשה או נפצע באורח אנוש, הם מעוניינים לספק לו טיפול רפואי הולם.
אך בפועל נאלצים להתמודד עם סכומים לא מבוטלים אשר יכולים להגיע לכדי מאות ועד אלפי שקלים. עלויות אלו לא פעם הופכות להיות הגורם שמכריע את גורלו של הכלב ואף מונעות את המשכיות הטיפול היות ולא כל המשפחות יכולות לעמוד בהוצאות התשלום.

ביטוח חיות מחמד יכול להקל על הנטל שבתשלומים

אילו אותן משפחות היו יודעות כי קיים ביטוח חיות מחמד, יכול מאוד להיות שכלבים חולים רבים לא היו נזרקים לרחוב בגלל עלות הטיפול הגבוהה והוצאות הלא צפויות. למעשה, כיום חברות ביטוח וכן ידי מרפאות מובילות ברחבי הארץ מציעות מגוון פתרונות אטרקטיביים שהנם ורסיות שונות לביטוח חיות מחמד, לבעלי כלבים.
. חשוב לציין כי המונח המדויק בו משתמשות המרפאות אינו ביטוח חיות מחמד אלא מינוי, כשם שהחוק דורש מהן לעשות.
השירות שנקרא ביטוח חיות מחמד כולל בין היתר תשלום אחיד חודשי לכיסוי רחב במצבים של אשפוז, בדיקות מעבדה, רופאים מומחים, תרופות וכדומה. לעיתים ביטוח חיות מחמד כולל גם ביטוח צד ג' המכסה פגיעות שנגרמו כתוצאה מתקיפה של בעל חיים אחר וכן את האפשרות לרכוש בעל חיים חדש כתחליף לבעל חיים שמת.
לעומת זאת חשוב לציין כי המינוי אינו כולל את אותם התנאים אך כן כולל הסכם התקשרות של "המבוטח" לבין המרפאה בה ביצע את המנוי ועל כן הוא תקף לאותה מרפאה ספציפית, אולם אם זו המרפאה שמגיעים אליה באופן קבוע מדובר בפתרון מקיף ומשתלם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים