כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ביטוח דירה: כיסויים והרחבות

לא צריך להרחיב על החשיבות של ביטוח דירה. חשבו, למשל, על הצפה או שיטפון אשר הורסים את כל מה שחשוב בדירה: ברור כי ללא ביטוח הולם נדרש להוציא הון תועפות על השיקום, אם זה אפשרי בכלל. הגם שיש סוגים רבים של ביטוחי דירות ומאפיינים ייחודיים לכל פוליסה, ניתן להבחין בין מספר כיסויים נפוצים החוזרים בין ההצעות, וכן בלא מעט הרחבות אפשריות.

21/08/2012

מה מכסה ביטוח דירה?

ברמה הכללית, ביטוח הדירה כולל בתוכו שני רכיבים עיקריים. הראשון, ביטוח מבנה, מתייחס לנכס המגורים עצמו. כלומר, הביטוח יעניק לרוב פיצוי כספי עבור נזק הנגרם לחלקיו הקבועים של הבניין, לרבות הקירות, הגג, החלונות, המרתף וכיוצא בזה. רשימת הסכנות רחבה אף היא, וכוללת הצפות, נזקי אש, מעשי זדון וכן הלאה.

חלקה השני של הפוליסה הוא ביטוח תכולה, הנוגע לכל אותם פריטים הנמצאים בדירה והם בבעלותם ובאחריותם של בעלי הדירה: הרהיטים, מוצרי חשמל, חפצי הנוי ועוד. ביטוח תכולת דירה מתייחס אף הוא לנזקים שהוזכרו מעלה, ומוסיף אליהם לא פעם גם פריצות לבית או גניבות.

הסוגיה הכלכלית

ביטוח דירה משולם בצורה של פרמיות חודשיות, הניתנות על ידי המבוטח ונקבעות בהתאם לשווי הכנס ולהיקף הכיסויים עליו. בתנאי הפוליסה יצוינו המקרים בהם היא תופעל, כמו גם גובה הפיצוי המקסימלי. במקרה של פגיעה, נסיבות המקרה ייחקרו על ידי גורם מטעם חברת הביטוח, ובמידה ואלה עונות להגדרות- יינתן הפיצוי, עם או בלי השתתפות עצמית.

באשר לאופן הפיצוי, הרי שהוא ניתן בצורה שונה עבור כל אחד מרכיבי הפוליסה. במקרה של ביטוח מבנה, קיימות שתי דרכים עיקריות: הראשונה מכונה "ערך השיפוי", ומבוססת על הענקת פיצוי כספי מיידי עבור הנזק, והשנייה ("ערך כינון") ניתנת כהחזר כספי לאחר רכישת התחליף והצגת הקבלות.

במקרה של ביטוח מבנה, ייקבע לרוב הפיצוי על פי חישובה של בניית הנכס מחדש, מבלי שלוקחים בחשבון את שווי הקרקע עליה הוא הוקם. החישוב האמור יכניס לתוך המשוואה גם את אופן הבנייה, השטחים המשותפים, וכאמור- גם את סיבת הפגיעה הזו.

כל ביטוח דירה ניתן להרחבה

בדומה לפוליסות אחרות, גם ביטוח דירה אפשר להרחיב. לרוב, הדבר ייעשה תמורת תוספת תשלום שאינה גבוהה מדי. כמה מההרחבות הפופולאריות ביותר כיום כוללות נזקי צנרת, הוצאות פינוי ההריסות או שכר דירה במקרה של הרס מוחלט, כיסוי חבות מעסיקים, נזקים הנגרמים לצד שלישי, ביטוח לגינה או לצומח, כיסוי עבור תכשיטים או מסמכים אישיים- והרשימה עוד ארוכה.

כאן הנקודה להדגיש כי ההרחבות יכולות גם להתייחס למקרים שבהם מופעל הביטוח. כך, למשל, קיימת אפשרות להרחיבו כך שיכלול בתוכו נזקים הנגרמים עקב רעידות אדמה או נזקי טרור, שאינם נלקחים בחשבון בחלק מהפוליסות הבסיסיות יותר. בנוסף, הרי שחברות מסוימות מציעות גם שירותי אחזקה או תיקונים מוזלים במסגרת הפוליסה.

כך בוחרים בהצעת הביטוח האידיאלית

כפי שכבר ציינו, מגוון האפשרויות פשוט עצום כשזה נוגע לביטוח דירה. על מנת שלא לבחור בפוליסה שאינה משתלמת בעליל, או לחילופין אינה מותאמת לצרכיו של בעל הדירה, מומלץ מאד לבדוק את השטח היטב לפני שבוחרים בהצעה מסוימת. ביטוח הדירה הוא אחד החשובים ביותר שניתן לעשות, ולכן אין לזלזל בחשיבותו.

הדרך היעילה ביותר להכיר את השוק היא באמצעות השוואת מחירי ביטוח דירה. כיום, ניתן לעשות השוואה מסוג זה בתוך מספר דקות, באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים. על פי המאפיינים העיקריים של הנכס או הכיסויים אשר מעוניינים להעניק לו, אפשר לצפות בהצעות פוליסות ביטוח דירה של חברות הביטוח השונות, ולבחור ברלוונטית ביותר.

המאמר נכתב ע"י Wobi השוואת ביטוחי דירה אונליין – באתר Wobi ניתן לבצע השוואת מחירי ביטוח דירה בזמן אמת ולבצע רכישה מאובטחת באתר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים