כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כך תהיי סייעת מוסמכת לרפואת שיניים

סייעת שרוצה לעבוד במרפאת שיניים צריכה לקבל דיפלומה מטעם משרד הבריאות ולעמוד בהצלחה בבחינות ההסמכה. במאמר הבא נסביר מה לומדים במהלך ההכשרה, מה אפשר לעשות עם התעודה ואיך מתקבלים לעבודה באחת המחלקות המבוקשות

30/07/2015
סייעת העובדת במרפאת שיניים נדרשת לעבור תהליך הסמכה ארוך הכולל מספר שלבים. בשלב הראשון יש להירשם לקורסים באחד המוסדות המוכרים על ידי הרשויות. בקורס לומדים בממוצע 25 מקצועות שונים, כגון רפואת שיניים לילדים ומבוגרים, אנטומיה של הראש והצוואר, אתיקה מקצועית ברפואת שיניים, ביולוגיה ופיזיולוגיה וכמובן שימוש בחומרים דנטאליים.
אחרי הלימודים נדרשת סייעת לעמוד בבחינות ההסמכה של משרד הבריאות. ההצלחה בבחינות היא פונקציה של השקעה בלימודים, היכרות עם החומר והכנה מוקדמת. סייעת שמצליחה לעבור את הבחינות מקבלת דיפלומה ורשאית לעבוד בכל מרפאת שיניים מקצועית. בנוסף, בעזרת הדיפלומה ניתן להשתלב כסייעת מוסמכת במרפאות ציבוריות ובבתי החולים.

תנאי קבלה ואופי הלימודים

תנאי הקבלה ללימודי סייעת שיניים ברוב המוסדות המאושרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה הם 12 שנות לימוד, בחינת התאמה וראיון אישי. מטרת הבחינה היא לבדוק את הרקע של הסייעת ואת הידע הבסיסי שלה בתחום רפואת השיניים. יחד עם זאת, בחינת התאמה לא כוללת חומר חדש והיא משולבת בעיקר לצורך יצירת אחידות בין הסטודנטים.
הלימודים עצמם מתאפיינים בין הקניית רקע תיאורטי וניסיון מעשי. בשלב הראשון לומדים הסטודנטים על סטריליזציה, עששת ורנטגן ולאחר מכן הם בוחרים מבין תחומי התמחות כגון:
• פדודנטיה
• אנדודנטיה
• פריודנטיה
• כירורגיית פה ולסת
• השתלות שיניים
• טיפול שיניים בעזרת קרני לייזר
מקצועות משלימים הנלמדים במהלך הקורס הם תקשורת בין אישית, החייאה ועזרה ראשונה, ניהול מרפאה וכן הלאה. בנוסף, סגל המרצים של הקורס מאפשר היכרות עם טכניקות ושיטות שונות ברפואת שיניים. הסגל כולל מנהלי מחלקות, רופאי שיניים בכירים, רוקחים, טכנאי שיניים, שינניות בכירות ומרצים מנוסים.

איך מתקבלים לעבודה במרפאת שיניים?

הדרך הטובה ביותר להתקבל לעבודה במרפאת שיניים היא לעבור את ההסמכה, לקבל ציון גבוה במבחן של משרד הבריאות ולהירשם לסטאז'. כדאי להשקיע בשלבים השונים של הלימודים, לבחור תחום התמחות לפי העניין האישי ולבצע התאמות ושינויים בהתאם למשוב של סגל המרצים. אפשר להגדיל את סיכויי העבודה במרפאה אם מגישים קורות חיים בזמן ועורכים ראיון אישי מוצלח. רצוי לבחור מרפאת שיניים שמעניקה תנאים נוחים לסייעות ולהתייעץ עם קולגות בכל מקרה של התלבטות.

לסיכום

קורס סייעת מתאים לכל מי שנמשכת לתחום הרפואה בכלל ורפואת השיניים בפרט. הקורס הוא השלב הראשון בקריירה מתגמלת ומאתגרת והוא מומלץ עבור קהל יעד מגוון. תנאי הקבלה לקורס לא קשים והוא נערך בתנאים נוחים. אפשר לעבור את הקורס במתכונת של 150-250 שעות לימוד ולהירשם לסטאז' דרך מוסד הלימודים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים