כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לרתום את הילדים בחופש לעזרה בניקיון הבית

הילדים בבית בתקופת החופש הגדול ואתם רוצים לרתום אותם לטובת המאמץ המשותף לשמירה על היגיינה וניקיון? הנה כל הטיפים שיהפכו את המשפחה שלכם לחברת ניקיון מקצועית.

03/08/2015

איך עושים זאת?

איך עושים זאת?
הורים לילדים בחופש הגדול צריכים לנצל את ההזדמנות ולרתום את כל המשפחה לעבודות ניקיון ברחבי הבית. השאלה היחידה היא איך עושים זאת ומה הדרך הנכונה להשיג ביצועים ברמה של חברת ניקיון מקצועית. לפניכם כמה טיפים בסיסיים שיכולים לעזור.

הפכו את הניקיון למשחק

נסו להפוך את עבודות הניקיון למשחק נושא פרסים. ערכו תחרות בין אחים או אחיות והחליטו שמי שמסיים לנקות ראש מקבל הפתעה. משחק סביב הניקיון יכול להתבצע גם על רקע מוזיקה, תכניות טלוויזיה אהובות וכן הלאה. לחילופין, אל תשכחו להציב גבולות וקבעו יחד עם הילדים את סדר העדיפויות הרצוי.

התאימו את העבודה לגיל הילדים

אל תגרמו לניקיון להיראות בתור משימה קשה או לא מומלצת. התאימו את עבודות הניקיון לגיל הילדים ועקבו אחר ההתקדמות שלהם. למדו את הילדים כיצד להשיג תוצאות של חברת ניקיון ותנו להם את הכלים המתאימים. אפשרו להם לבחור איפה להתחיל, מתי לסיים ובאיזה צבע של סמרטוטים להשתמש כדי לנגב את הכיור או הרצפה. בצעו את עבודות הניקיון עם חיוך ותשיגו מטרות מפתיעות.

תנו דוגמא אישית

הורים שרוצים שהילדים שלהם ינקו את הבית גם במהלך החופש הגדול וגם בשגרה צריכים לתת דוגמא אישית. אין לילדים ממי ללמוד, אלא מהאנשים הקרובים להם ביותר. הראו לילדים כיצד אתם מנקים את שולחן האוכל בתום הארוחה, אוספים את האשפה לפח ונמנעים מצבירת לכלוך בסלון או בחדר השינה. כך תגלו במהירות שאתם הופכים למודל חיובי לחיקוי עבור ילדים בכל הגילאים.

השתמשו בעידוד חיובי

ילדים מגיבים טוב יותר לעידוד חיובי ואפשר לשלב אותו בכל סוגי עבודות הניקיון בבית. במקום לכעוס עליהם כאשר הם לא מנקים, כדאי לפרגן להם במידה והם בכל זאת עומדים בהתחייבויות.

תנו לילדים ללמוד מחברת ניקיון

מתכוונים בכל מקרה להזמין חברה מקצועית לניקיון יסודי של הבית או הדירה? תנו לילדים לראות איך העובדים מבצעים את תפקידם. הילדים יכולים ללמוד לא מעט על טכניקות ניקיון, על שילוב בין חומרים שונים ועל עמידה בלוח זמנים. הניסיון והידע של חברה מקצועית מפתיעים ילדים ויכולים לבדר אותם לצד שאר הפעילויות השגרתיות של החופש הגדול.

נצלו את החופש

בשורה התחתונה, ניקיון הוא חלק מהחיים המשותפים ולכן אסור לוותר עליו גם בחופש. היות והילדים גם ככה נמצאים בבית ורוב הזמן אין להם באמת מה לעשות, חשוב לעודד אותם לבצע עבודות מן הסוג הזה וללמד אותם על אחריות אישית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים