כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

המדריך להתקנת מעליות ביתיות

מעליות ביתיות מיועדות לבתים פרטיים וצמודי קרקע או דירות דו מפלסיות במבנים משותפים. מטרתן של המעליות לשפר את איכות החיים ולאפשר פתרון מעבר נוח בין קומות. מעליות מן הסוג הזה שונות ממעליות סטנדרטיות במספר פרמטרים.

04/08/2015
ראשית, הן חסכוניות יותר מבחינת הפעלה ושימוש באנרגיה. שנית, הן מותקנות בתוך פיר קטן. שלישית, אין צורך ביצירת חדר מכונות כדי להשתמש בהן. המעליות מציעות נוחות אופטימאלית ונחשבות השקעה משתלמת המעלה את ערך הנכס. המעליות גם תורמות בהנגשת המבנה או הבית לבעלי מוגבלויות, קשישים ונכים.

התאמת ההתקנה למפרט הטכני

הדבר החשוב בהתקנת המעליות הוא להתאים את התשתית למפרט הטכני. אלו הנתונים אליהם מתייחסים טרם ההתקנה:
• משקל הרמה מקסימאלי
• אפשרויות התקנה בשיטות הנפוצות: פיר פנימי או פיר חיצוני
• עמידה בתקן
• התאמה לשימוש עם כסא גלגלים
• ביצוע שרטוטי מערכת הרמה אחורית וצידית
• גובה דלת, עומק הבור המינימאלי ומהירות
• בחירת צבעים וגימורים בהתאם לדרישות הלקוח
בהינתן המפרט הטכני אפשר לבצע את ההתקנה על ידי אנשי מקצוע. יש לוודא הקצאת אנשי מקצוע מיומנים עבור ההתקנה וחשוב לערוך את כל הבדיקות הנדרשות טרם השימוש. משך ההתקנה תלוי בתנאי השטח ובנסיבות בתוך המבנה או הבניין. במידה ויש צורך בבניית פיר פנימי או חיצוני, ההתקנה עשויה להימשך מספר ימים ברצף.

מתי מתקינים מעלית חדשה ומתי עדיף לבצע שיפוץ מעליות?

התקנת מעליות ביתיות מבוצעת בצורה שונה מתהליכי שיפוץ. בעוד ההתקנה מחייבת בדרך כלל הקמת פיר פנימי או חיצוני, השיפוץ מתמקד במעלית עצמה או ברכיבי החשמל, התשתית, החזות, כפתורי ההפעלה וכן הלאה. עדיף לבצע שיפוץ במעליות קיימות של מבנים משותפים ורצוי לברר על התקנה של מעלית חדשה רק במידה והיא כבר לא עומדת בתקן הנדרש.
הטיפול במעליות מבוצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים בלבד. בכל מקרה של תקלה אפשר להזמין איש תחזוקה, אך עדיף למנוע מראש את התקלות הנפוצות בעזרת התקנה מקצועית. ההתקנה גם חוסכת זמן במקרה של צורך בשיפוץ מעליות קיימות במבנה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים