כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס להנגשת אתרי אינטרנט

אתר אינטרנט נגיש מאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתמש בו בצורה פשוטה ונוחה. קורס להנגשת אתרי אינטרנט מתאים לקהל יעד מגוון, הוא מבטיח השתלבות מהירה בשוק התעסוקה וניתן להיעזר בו גם על מנת לפתוח עסק עצמאי.

05/08/2015
תקנות שנכנסו לתוקף בסוף שנת 2013 דורשות שכל אתרי האינטרנט בישראל יהיו נגישים לפי תקן ישראלי ובינלאומי. אתרי האינטרנט הקיימים מחויבים לשדרוג והנגשה עד סוף חודש אוקטובר 2016, בעוד כל אתר חדש צריך להיות נגיש החל מתאריך 25.10.15. כתוצאה מכך נפתחו שורה ארוכה של קורסים ייעודיים שמטרתם הכשרת סטודנטים להנגשת אתרי אינטרנט.
אתר אינטרנט נגיש מאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות, נכים או הנעזרים ביתר שירותי סיעוד בכדיי להשתמש באתר בפשטות. הנגישות מיועדת לבעלי מוגבלויות, קשישים ובני גיל הזהב. הנגישות באה לידי ביטוי בין היתר בתמיכה בתוכנת קוראת מסך, בתפעול על ידי מקש TAB וחצים וללא צורך בעכבר, בכותרות לגלישה אפקטיבית, בהדגשת קישורים במספר אופנים ובהוספת כותרות לסרטי וידאו. תקנות השירות קובעות שעל כל אתר קיים הנותן שירות או מספק מידע לציבור להיות נגיש על התאריכים המופיעים לעיל. יחד עם זאת, רמת הביצוע של ההנגשה נקבעת בהתאם לגוף המפעיל את האתר.

קהל יעד, תנאי קבלה ונושאי לימוד

קהל היעד העיקרי של קורס להנגשת אתרי אינטרנט הוא מפתחי ובוני אתרים. יחד עם זאת, ניתן להירשם לקורס גם ללא ניסיון מעשי או מקצועי בעבודה מן הסוג הזה. הידע המקדים בקורס למפתחי אתרים הוא CSS ו-HTML ויש קורסים בסיסיים יותר בהם לומדים על הנגשת אתרי אינטרנט כחלק מתחום ידע רחב.

אלו נושאי הלימוד העיקריים של קורס להנגשת אתרי אינטרנט:

• מאפייני הגולש עם מגבלות
• יתרונות עסקיים בהנגשת אתרים קיימים וחדשים
• חקיקה מחייבת ואכיפה
• הנגשת אתרי אינטרנט בהיבט של תכנות
• בדיקת נגישות אתרי אינטרנט בארץ ובעולם
• הצהרת נגישות של אתרים
• קריטריונים לקבלת תו אתר נגיש
עלות ממוצעת של קורס הנגשת אתרים עומדת על 2,900-3,100 ש"ח, כולל חומרים, כיבוד וארוחה קלה. הקורס נמשך 4-8 מפגשים במסלולי בוקר, צהריים וערב. יש להגיע לקורס עם המחשב הנייד וכדאי לבדוק מראש לגבי תנאים נוספים להרשמה.

אפשרויות תעסוקה ועבודה בתחום

בוגרי קורס הנגשת אתרי אינטרנט יכולים להשתלב במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. הם מקבלים תעודת הסמכה ורשאים להציע את שירותיהם עבור חברות העוסקות בהקמת ופיתוח אתרי אינטרנט. חלק מהסטודנטים המסיימים את הקורס מעדיפים לפתוח עסק עצמאי, ולשלב שירותי הנגשת אתרים עם שירותים נוספים כמו קידום במנועי חיפוש, ברשתות חברתיות וכן הלאה.
מבחינת חברות העוסקות בתחום של בניית אתרי אינטרנט, הוצאת עובדים לקורס הנגשה היא הדרך היחידה להימנע מסנקציות. האכיפה והענישה מתקיימים במסלול פלילי, מינהלי ובמסלול אזרחי שבו אפשרות להגשת תביעה פרטנית או ייצוגית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים