כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם אתם צריכים לבצע החלפת צילינדר בדלת פלדה?

כמעט בכל בית ובכל משרד בישראל, מותקנת כיום דלת פלדה. דלת הפלדה מאפשרת לנו לקבל הגנה מעולה על המקומות האישיים שלנו

05/08/2015
מדובר על דלת שהיא קשה יותר ומסובכת יותר לפריצה, ולכן משתמשים בה ברוב המכריע של המקרים בתור דלת כניסה, ולא מסתפקים בדלתות מעץ או מזכוכית. עם זאת, מגיע לעתים השלב שבו אתם צריכים להחליף צילינדר לדלת - אולי משום שהקודם כבר חורק ולא עובד, אולי משום שהמפתח שלכם אבד, או לי כי ננעלתם בבית, ויש כמובן עוד סיבות. אם יש לכם מעט תושייה תוכלו לבצע החלפת צילינדר בעצמכם! אז איך עושים זאת?

על החלפה של צילינדר בדלת פלדה והחלפה בכלל

השלבים בהחלפת צילינדר בדלת פלדה?

עליכם להצטייד בכמה כלים שונים - רצוי מאד שיהיה לכם מפתח אלם בהישג יד, כמה מברגים שונים וגם פטיש. יש להתחיל מהסרה של הידית באמצעות מפתח אלם או מפתח ברגים. לאחר מכן, אפשר גם להסיר את הלוחית עצמה אשר מגינה על הצילינדר כולו (זוהי הלוחית המלבנית הקטנה סביב המנעול אשר בולטת מהדלת). כעת ייחשף המנגנון עצמו. יש לקחת מברג, ולהבריג בזהירות החוצה את כל הברגים שמחזיקים את הצילינדר. ישנן גם לוחיות מתכת זעירות ששומרות על הצילינדר, ויש להסיר אותן בזהירות החוצה - אפילו עם פינצטה במידת הצורך. לאחר מכן, הצילינדר אמור להיות משוחרר לחלוטין ואפשר להוציא אותו, ובמקומו להכניס צילינדר חדש, לחזור על כל הפעולות בכיוון ההפוך - וזהו! סיימתם את התהליך של החלפת צילינדר בדלת הפלדה.

ההבדלים בין החלפת צילינדר בדלת פלדה לדלתות השונות

יש לזכור כי החלפה של צילינדר לדלת פלדה שונה מהחלפה של צילינדר עבור דלתות אחרות. הסיבה לכך היא שדלת פלדה לכשעצמה היא מורכבת יותר לפריצה ואתם גם לא תרצו להרוס אותה בקלות. בדלתות עץ למשל, אפשר להחליף את המנעול אפילו ללא כלי פריצה - מפעילים כוח חזק על המנעול, אפילו באמצעות פטיש ומברג, ופשוט שולפים אותו החוצה. הסיבה לכך היא שבדלתות אחרות, אין קופסה אשר מגינה על הצילינדר, אלא הוא מותקן ישירות בדלת והגישה אליו היא הרבה יותר נוחה, ולכן שליפתו היא פשוטה יותר. פעמים רבות, אף אין צורך להזמין מנעולן כדי לבצע החלפה של צילינדר לדלת שאיננה דלת פלדה. בדלת פלדה לעומת זאת, ההחלפה היא הרבה יותר מורכבת ועדינה, הגישה היא מסובכת יותר, וצריכים להיות לכם גם כמה וכמה כלי פריצה מוכנים מראש. לכן במקרים הללו - קריאה למנעולן היא לרוב נדרשת.

האם כדאי שיהיו כלים זמינים?

ברור שכן. בכל מקרה אתם צריכים להיות עם כלים זמינים שיאפשרו לכם במידת הצורך להחליף את הצילינדר בדלת הפלדה בבית שלכם. מספיק שיהיו לכם כמה מפתחות שונים, כמה ברגים ופטיש, כדי שהתהליך יהיה סביר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים