כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד להגן על הרכב

בשנים האחרונות חלה עלייה תלולה ביותר במספר מקרי הפריצה לרכבים. מסיבה זו כדאי מאוד להגן על כלי הרכב שלנו במספר אמצעים ובכך למנוע עוגמות נפש רבות והוצאות כלכליות מיותרות. להלן סקירת כל הדרכים לשמור על הרכב שלכם מפני פריצה וגניבה. קראו ויישמו במהרה.

10/08/2015

מערכות מיגון לרכב

אחת הדרכים היעילות ביותר לשמור על הרכב היא פשוט למגן אותו באמצעות מערכות שונות וכך להפוך אותו ליעד מועדף פחות על פורצים וגנבים. מיגון לרכב עשוי לכלול את אחת או יותר מהאפשרויות הבאות :

אימובילייזר

אימובילייזר
מערכת זו כוללת משדר אלחוטי הממוקם על מערכת ההנעה ומקלט שמחובר למחשב המרכזי של הרכב. רק "שחרור" האימובילייזר על ידי התקן מסוים המצוי בידי בעל הרכב יאפשר את ההנעה בפועל.

קודן

הקודן מהווה מערכת שקובעת האם תתאפשר הנעה או לא, באמצעות הקלדת קוד המצוי בידי הנהג בלבד. אימובילייזר וקודן הינם רכיבים נפרדים אך רבים בוחרים להתקינם יחד, למיגון טוב יותר.

מערכת אזעקה

מערכת האזעקה משתמשת בחיישני תנועה שנכבים אך ורק כאשר מתבצע שימוש במפתח הרכב עצמו או במערכת שחרור הנעילה של הדלתות (השלט).

יש לציין כי חברות ביטוח המציעות שירותי ביטוח מקיף לרכב, עשויות לדרוש מבעלי הרכב את נוכחותם של אימובילייזר ו\או קודן כאשר רכבים יקרים יותר אף יחויבו במערכת אזעקה.

שערי חנייה ומחסומים

אמצעי המיגון שתוארו הינם אלקטרוניים ובהחלט מהווים גורם מעכב ומרתיע. ועדיין, המציאות מראה שגנבי הרכבים מסוגלים לנטרל גם את מערכות האזעקה והמיגון המובחרות והאיכותיות ביותר בתוך דקות. בנוסף, תופעה שהולכת וצוברת תאוצה היא העמסת כלי רכב על גבי משאיות וגררים בעוד הפריצה מתבצעת במקום מרוחק ללא הפרעה.

מסיבה זו יותר ויותר בעלי רכבים בוחרים במחסומים פיזיים שהופכים את הגניבה לבלתי אפשרית וגורמים לגנבים לעבור ליעד הבא. ישנן שתי אפשרויות שעומדות בדרישה זו:

שערי חניה

שער חניה חשמלי הינו אלמנט פיזי בלתי עביר שסוגר על מתחם החניה של המכונית באופן מוחלט. שערי החניה יכולים לנוע בצורה אופקית או לנוע על צירם וזאת בהתאם לתנאי השטח במקום. פתיחתם וסגירתם עשויה להיות ידנית או חשמלית ויתרונם הנוסף הוא בעיצוב, עם חומרים מפלדה, עץ, אלומיניום ועוד.

מחסומים

אלו הם שערי זרוע, שאמנם נראים על פניו פחות מעוצבים אך בהחלט מתאימים כמעט לכל מתחם מגורים ובעיקר לחניות של דירות מגורים בבנייה רוויה ובמתחמי משרדים. מחסומי חניה מציעים פתיחה וסגירה מהירה ועמידים גם בשימוש תכוף.

עמודי חניה

מותקנים בצורה חזקה במצב אנכי אל מבנה הכביש כשהם נעולים במפתח. גם אם הרכב ייפרץ, לא ניתן יהיה להוציא אותו ממתחם החנייה שלו ולכן גנבי הרכב יעדיפו לוותר על התענוג מראש. כל שעל בעל הרכב לעשות הוא לשחרר את הנעילה בעת הצורך והעמוד עובר למצב מאוזן ומאפשר את תנועת הרכב בקלות.

בשביל השקט הנפשי

עלותם של האמצעים השונים לשמירה על הרכב שלכם אינה גבוהה ואין ספק כי הם מקנים המון שקט נפשי וביטחון שהרכב שלכם אכן יימצא במקומו בבוקר. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים