כרגע באתר
0
2
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מישהו משפץ אותך? – על תהליך שיפוץ בניינים ישנים

מאמר על כל מה שרציתם לדעת בנושא שיפוץ וחיזוק מבנים ישנים והסבתם למבנים חדישים בעלי חזות נעימה ואסתטית, שניתן להשכיר כבנייני מגורים או משרדי עסקים.

29/08/2012

בואו נשפץ!

כיום, כשהנוף האורבאני מתמלא בעשרות בניינים חדשים וגבוהים, דווקא אז אנו שמים לב לבניינים הישנים והמוזנחים שהערים הגדולות בארץ מלאות בהם. ברוב המקרים, לוקחים בעלי הבניינים החלטה (בעידוד וגיבוי של העירייה) לשפץ לגמרי את הבניין הישן והמוזנח כדי שיראה טוב יותר מבחינה ויזואלית ואף יתפקד בצורה יעילה מבחינת משק האנרגיה שבו, הבידוד התרמי של הקירות, תפקוד אופטימאלי של הגג ויציבות היסודות לטווח ארוך או חלילה באירוע של רעש אדמה בינוני או חזק.

מהו העיצוב הנכון?

מהו העיצוב הנכון?
כדאי קודם לשבת ולהתחיל להעלות את הנקודות החשובות שיש להדגיש בעת שיפוץ הבניין שברשותנו. מאיזה מערכות כדאי להתחיל? האם בחזית הבניין או בגג? במה כדאי להשקיע יותר תקציב בעת השיפוץ? כמה זמן זה יארך? את כל הנקודות יש להעלות בפני הגורם שעימו נעבוד בעת השיפוץ. כמובן שנקבל סיוע מאדריכל (בעל כישורים הנדסיים) שיתכנן לנו את העיצוב הנחוץ ואת הסקיצה הסופית של כל התהליך. אח"כ נוכל לברר עם איזו חברה קבלנית נוכל לעבוד על ביצוע התוכנית והוצאתה אל הפועל בצורה הטובה והמדויקת ביותר. רצוי לבחור בחברה המתמחה בשיפוץ בניינים ויודעת לשים דגש על המערכות החיוניות והחלשות בעת חידוש המבנה. כמו כן הקבלן שנעבוד מולו חייב לבדוק עד כמה חזק המבנה בכדי לעבור את השינוי המתוכנן ואף לחזק במיוחד קירות נופלים, קורות יסוד התומכות ביציבות המבנה , גג מט לנפול שיש להחליף או לחילופין רק לאטום ביריעות ביטומניות מבודדות, כדי שלא ידלוף ממים. גם ריצוף הוא חלק בשיפוץ מבנה שיש לקחת בחשבון ובמיוחד אם אנחנו מסבים מבנה ישן לבניין משרדים חדש או לבית דירות משוכלל.

איך יצא?

בסופו של התהליך אנו אמורים לקבל בניין משודרג, בעל חזות אסטטית, חזק מבחינה מבנית ובעל מערכות חדישות שתומכות בחיסכון אנרגיה ובייעול תהליכי החימום והקירור בבניין. עלות פרויקט כזה אינה יקרה בהכרח והיא משתלמת מהרבה בחינות ובמיוחד מהבחינה העסקית והכלכלית. אין ספק כי משרד מתוחזק יכול למשוך הרבה בעלי עסקים המעוניינים במקום שאיננו ממוקם במגדל משרדים אימתני אלא משדר חדשנות לצד אינטימיות, חידוש לצד ניחוח רטרו. מודל שכזה ניתן לראות מיושם בהצלחה בדרום ת"א, מתחם רוטשילד- שינקין, שם רבים מן הבתים הישנים והמוזנחים של הבאוהאוס, הפכו לפנינות חמדה יוקרתיות וחדישות אחרי השיפוץ שעברו וחיזוק היסודות.

הכתבה בחסות האחים אילוז- חיזוק וחידוש מבנים
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים