כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע זה חשוב לבצע שיפוץ מבנים מעת לעת?

רובנו גרים במבנים שונים, מבלי לחשוב על השינויים שהם עוברים לאורך השנים

16/08/2015
חשוב מאד לזכור כי המבנה לא מתקיים בחלל ריק - הוא נמצא תחת תנאי סביבה שונים, וככה זה, יש עליו גם השפעות רבות מאד. כאשר מבנים מתיישנים, הדבר ניכר עליהם בהחלט לאחר מספר שנים - והדבר משפיע באופן ניכר על איכות החיים של כל הדיירים במבנה. מהסיבה הזו, חשוב מאד לקדם את הנושא של שיפוץ מבנים אחת לכמה שנים. לא מדובר על משהו שצריך לעשות כל חמש שנים - אבל אחרי 20-30 שנה, השיפוץ בהחלט יכול לבוא בחשבון, ויש לו כמה השלכות חיוביות מאד.

אז למה כדאי לשפץ ומה מרוויחים מכך?

מבנה בטיחותי יותר

קודם כל, ברמה הבסיסית ביותר, כדאי לזכור כי שיפוץ מבנים עוזר מאד לשמור על הבטיחות שלהם. מבנים ישנים יותר הם מבנים פחות בטוחים - ואת זאת אף קבעה ממשלת ישראל. לא לחינם מקדמים כיום את הנושא של תמ"א 38, וזאת בכדי לחזק את המבנים כנגד רעידות אדמה (מבנים שנבנו לפני 1980 נחשבים כלא בטוחים מבחינה זו). כמו כן, מבנים משופצים יכולים לספק מענה גם נגד איומי טרור ומתקפות טילים - וזו בהחלט נקודה לזכותם.

העלאת ערך הנכס

סיבה נוספת לקדם את הנושא של שיפוץ מבנים כל כמה שנים, היא בכדי לשמור על הערך שלהם. ככל שמבנה ישן יותר, כך ערכו יורד ובצדק - הוא נחשב פחות איכותי, ומסביבו יש יותר ויותר מבנים חדשים ואיכותיים יותר. השיפוץ בעצם טורף את הקלפים. שיפוץ יכול להעלות מאד את ערך הבניין מכמה סיבות - קודם כל משנים ומשפצים את החזות החיצונית שלו. שנית - אפשר להתקין בו מערכות מיזוג חדשות, אפשר גם להתקין בו מעלית, ואף להוסיף קומות. בקיצור - זה מפתח חשוב להעלאת הנכס שלכם בבניין, אם תרצו למכור או להשכיר אותו בעתיד.

יותר נוחות

באמצעות שיפוץ מבנים, אפשר לשפר את הנוחות ואיכות החיים של כל הדיירים בבניין. יש לקחת בחשבון שהדיירים בבניין הישן, מזדקנים אף הם ביחד עם הבניין ויש להם צרכים חדשים עם בואו של הגיל המבוגר. אם בגיל 40 הם לא היו צריכים בהכרח מעלית - כעת יש בה צורך, וניתן להתקין אותה בעזרת תהליכי השיפוץ בבניין. זו כמובן רק דוגמה אחת לאפשרויות הטמונות בשיפוץ איכותי של המבנה.

וזה פשוט נעים יותר

בשורה התחתונה, באמצעות השיפוץ של המבנה, אתם נהנים מבניין שהוא נעים יותר לחיות בו ולגור בו, ואתם בעצם רק מרוויחים מהתהליך כולו. זו גם כאמור אופציה להשקעה משום שערך הנכס כולו עולה, ואם כל הדיירים במבנה מסכימים על כך - אפשר לקדם את הנושא במהירות. חשוב לדעת שכל בניין הוא מועמד לשיפוץ - ואפשר להתעניין בנושא אצל קבלנים איכותיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים