כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מתי יש לבצע תיקון גגות רעפים

גגות רעפים דורשים תחזוקה קבועה ולעיתים גם תיקון. במאמר הבא נציג את הסימנים המקדימים היכולים להעיד על צורך בתיקון הגג ומהן דרכי הטיפול.

17/08/2015

אודות גג רעפים

אודות גג רעפים
גג רעפים משדרג את המראה החיצוני של בית פרטי ולרוב הוא מיוצר מרעפי חרס או בטון. יחד עם זאת, הרעף הוא האלמנט החיצוני ביותר במערכת הגג. המשמעות היא חשיפה ישירה של גגות רעפים לפגעי הטבע. הרעפים חשופים לחום וקור, לקרינה וזיהום וגם לפיח ולכלוך. המידות הקטנות של רעפים ואופן החיבור לגג מאפשרים ספיגת הפרשי קור וחום קיצוניים ללא עיוותים ופגיעה במבנה, אך הדרך היחידה למנוע תקלות היא לבצע תחזוקה שוטפת.

תיקון גגות רעפים

יש מקרים בהם התחזוקה לא מספיקה ולכן מתבצעים שירותי תיקון גגות רעפים. התיקון כולל בדיקה יסודית של הגג ואיתור נזקים ובעיות. באמצעות התיקון ניתן למנוע נזילות, רטיבות וכשלי איטום או בידוד תרמי. במידה ומאותרים רעפים שבורים או חסרים, כדאי להחליף אותם במהירות. רצוי גם לנצל את הביקור של אנשי מקצוע כדי לאטום מחדש גגות רעפים ישנים. התיקון מתבצע עם חומרים איכותיים והוא מונע חדירה של גשמים לתקרה ולקירות.

מתי מבצעים תיקון גגות רעפים?

שירותי התיקון ניתנים לכל אורך השנה ומסביב לשעון. אפשר לתאם את התיקון בקיץ כדי להכין את הגג לתקופת הגשמים, או להזמין איש מקצוע במקרה של נזילות ורטיבות בחורף. לא כדאי לחכות לפני תיקון גגות רעפים היות והבעיות הנפוצות נוטות להחמיר במהירות. הדרך היחידה למנוע נזקים בלתי הפיכים היא לבצע את התיקון עם רעפים איכותיים, חדשים ומתאימים.

ישנם מספר סימנים שיכולים לעזור לכם לדעת מתי להזמין שירותי תיקון עבור הגג:

בריחת חום מתוך הבית

שימו לב לבריחת חום המעידה על בעיית איטום מסוימת. במידה והבעיה מחמירה, סביר להניח שיש כמה רעפים שבורים או סדוקים על גבי הגג. הפתרון במקרה כזה הוא להחליף את הרעפים הקיימים, או לתקן את איזורי החיבור בין הרעפים לבין התשתית.

בועות מנופחות בקירות ובתקרה

נזילה שנכנסת לבית מהגג גורמת להתנפחות בטיח ולסדקים. בועות מעידות על רעפים שבורים בגג או על נזק בצנרת. כדאי לבצע עבודת תיקון כדי למנוע חדירה נוספת של מים למבנה ולהזמין מומחה לפני בוא החורף.

הצפות

בעלי בתים שלא מטפלים בצורה נכונה בגג חושפים את עצמם להצפות. הצפות נגרמות בדרך כלל כאשר אין אף אחד בבית למשך תקופה ארוכה, כמו למשל בעת נסיעה לחו"ל. יש לשאוב את ההצפות כדי למנוע נזק לריצוף, אך מיד לאחר מכן לבצע תיקון גגות רעפים ואיטום מחדש של הקירות והתקרה.

תיקונים ותחזוקה שוטפת

שירותי התיקון הם חלק בלתי נפרד מתחזוקה של גגות רעפים. נסו לקבל המלצות על אנשי מקצוע שעוסקים בתחום, בצעו השוואת מחירים והקדימו תרופה למכה בעזרת הכנה של הגג לחורף.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים