כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורסים לתפירה ביתית

מה לומדים בקורסים לתפירה, איך יודעים מה ההבדלים בין סוגים שונים של מכונות ומתי יש צורך בהזמנת שירות מקצועי של תיקון מכונות תפירה? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת על התחביב הכי אופנתי בעולם.

18/08/2015

למי מיועדים קורסים לתפירה?

חובבי תפירה יכולים להעשיר את הידע שלהם באמצעות קורס מקצועי. הקורס מועבר במסלולי בוקר, צהריים וערב והוא ניתן ברמות קושי שונות. יש קורסים שמיועדים לגברים ונשים עם ניסיון מעשי בתפירה ביתית או תעשייתית, לעומת קורסים שפונים לקהל יעד ללא שום סוג של רקע. מעבר לכך, חשוב להדגיש שקורסים לתפירה ביתית כמעט ולא כוללים נושאים טכניים. על מנת לבצע תיקון מכונות תפירה למשל יש צורך בפנייה לשירות מקצועי של חברות מוסמכות.

תנאי קבלה ואופי מסלולי הלימודים

תנאי קבלה ואופי מסלולי הלימודים
אורך הלימודים תלוי ברמת ההכשרה ובמסלול שאותו בוחרים. תנאי הקבלה לקורסים בסיסיים כוללים ראיון אישי בלבד, או לעיתים הצגת תיק עבודות. קורס לסוג ספציפי של תפירה יימשל 2-4 שבועות בלבד, לעומת קורס עיוני יותר שעשוי להימשך מספר חודשים ברצף. הקורס כולל מידע כללי על כל סוגי מכונות התפירה, לרבות:
• סובינה
• ברדר
• אוברלוק
• זינגר

מהי מטרת הקורס?

מטרת הקורס היא להעניק את התשתית לתפירה ביתית, כמו גם לחשוף את חובבי התפירה לטכניקות, שיטות וידע מקצועי. הקורס מועבר על ידי תופרים מנוסים ונציגי חברות אופנה וטקסטיל. בנוסף, חלק ניכר מהקורס מוקדש להיכרות עם סוגי בדים ואביזרים נלווים. הקורס אמור להעניק לחובבי תפירה את ארגז הכלים המלא כדי לבצע תפירה ביתית, או לחילופין להמשיך ללימודים מתקדמים יותר ולהצטרף לעבודה בחברות טקסטיל גדולות.

נושאי לימוד ותחומי עניין

אלו נושאי הלימוד העיקריים של קורסים לתפירה ביתית:

• מכונת תפירה

השיעורים הראשונים מוקדשים לטובת סקירה מעמיקה על מכונות תפירה. בשיעורים הללו לומדים על סוגי מכונות, מבנה משותף, השחלת חוט במכונה, קביעת סוגי התפר, פונקציונאליות של מכונות תפירה חדשות ותחזוקת מכונה. נושאי הלימוד אמורים גם להעניק לחובבי תפירה ידע על תיקון מכונות תפירה ועל סימנים המעידים על הצורך בהזמנת שירות מקצועי.

• אביזרים נלווים

אי אפשר לבצע תפירה ביתית מבלי להיעזר באביזרים הנלווים. אלו לדוגמא גירים, עפרונות, סרטי מדידה, חרוזים ועוד. השימוש באביזרים נלווים הוא חלק מהסדנא המעשית המלווה קורסי תפירה שונים.

• טכניקות תפירה בסיסיות

היכרות עם מכונת התפירה לא מספיקה לצורך תפירה ביתית. יש צורך גם ברכישת מיומנות בטכניקות תפירה בסיסיות, כמו תפר ישר, תפר זיגזג, מכפלת וכן הלאה. אחרי הקורס ניתן לתפור פריטי לבוש לפי בחירה, כגון חצאיות, חולצות, שמלות ומכנסיים.

תפירה ביתית הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מתחומי העניין של גברים ונשים. קורסי תפירה הם דרך מצוינת ללמוד מה כולל עיסוק מן הסוג הזה וכיצד ניתן להפיק ממנו תועלת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים