כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודים בישראל - הצעד הראשון בדרך להצלחה

לימודים אקדמיים או לימודים במסגרת קורסים מקצועיים הם הצעד הראשון שלכם בדרך לפיתוח קריירה מצליחה שעשויה להיות גם מקור הפרנסה העיקרי שלכם בעתיד.

19/08/2015
ההחלטה ללכת ללמוד היא לא החלטה פשוטה ואינה מתקבלת בהינף יד ויש לא מעט שיקולים ולא מעט החלטות שיש לקבל עוד בטרם תחילת הלימודים. הלימודים בישראל מחולקים כמובן לפי נושאים וכל אחד בוחר את תחום ההתעניינות שלו בשילוב המחשבה באיזה תחום הוא יכול להצליח בצורה המקסימאלית. לא מעט פעמים קורה כי התחום המעניין את הסטודנט לעתיד והתחום שבו הוא ביתרון על פני האחרים אינם זהים ולכן מומלץ לשקול היטב מה עדיף ללמוד. על פניו, עדיף ללמוד תחום שמעניין ומאתגר אותנו אך אסור להניח בצד את השיקול שנובע מהיכולות שלנו. למשל, צעיר שמעוניין ללמוד משפטים וחולם להיות עורך דין לענייני פלילים אך אין לו את הכישורים המתאימים לכך חייב לעשות חושבים בעניין ולצפות את העתיד ולא ללכת ללמוד תחום מסוים רק בגלל שהוא מאוד מעניין אותו.
בנוסף, יש להבין היכן לומדים תחומים מסוימים. ישנן מכללות המתמחות בתחומים מסויימים, המרחק מהבית הוא קריטי וכמובן השילוב עם עבודה שתממן את הלימודים. יש הרבה מאוד החלטות שיש לקחת כאשר מחליטים על לימודים ואלו רק ההחלטות שלפני תחילת הלימודים.

לימודים בישראל- לא חייבים להחליט לבד

לא מעט פעמים, דעה של אדם קרוב שמכיר אתכם ושופט את הסיטואציה מהצד יכול לקבל עבורכם החלטה מושכלת ונכונה. כמובן שההחלטה על הדרך המקצועית שלכם היא רק שלכם בסופו של דבר, אבל תמיד רצוי לשמוע גם דעות של אחרים. להחלטה לאיזה מסלול לימודים הולכים יש משקל כבד וזו בהחלט יכולה להיות החלטה שתשפיע לא מעט על המשך החיים שלכם.
הלימודים המתקדמים בישראל משתפרים משנה לשנה ויותר סטודנטים מצטרפים למעגל הלימודים הגבוהים כל העת. ההחלטה ללכת ללמוד ולהעשיר את הידע מראה על רצינות ורצון להתקדם אבל העבודה הקשה באמת היא לסיים את הלימודים בצורה הטובה ביותר שניתן. בישראל יש אוניברסיטאות ומכללות רבות המציעות מגוון מסלולים ושלל קורסים, ישנן מכללות רבות שבהן תחומי הלימודים הוא גדול ושכר הלימוד הוא זול באופן יחסי למכללות אחרות.

מה חשוב בעת בחירת מכללה

חשוב מאוד לבחור מקום בו תוכלו ליהנות מסגל מרצים באיכות הגבוהה ביותר, מבחר מסלולים המתאימים לכישוריכם, מרכזי מחקר בהנחיית החוקרים הטובים ביותר, אווירה צעירה ונעימה, לימודים לתואר ראשון ושני ובנוסף גם לימודי מכינה וכל זה במיקום נוח בעיר מתפתחת המקורבת למרכז הארץ. לימודים הם צעד מאוד חשוב שיכול להקפיץ אתכם קדימה, להחלטה באיזה מקום תלכו ללמוד יש השפעה מכריעה על ההצלחה שלכם בעתיד.
המאמר מוגש באדיבות מכללת אשקלון היחידה ללימודי חוץ: http://www.ash-limudim.co.il
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים