כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירת מקרן יד שניה

מקרן מעניק אפשרות להצגת תמונה גדולה באיכות גבוהה. לא משנה אם מחליטים על רכישת מקרן חדש, יד שניה או השכרת מקרן מחברה מקצועית, יש כמה טיפים שיעזרו לבחור את הדגם הטוב ביותר.

19/08/2015

מתי נזדקק למקרן?

מקרן הוא מכשיר חשמלי המתאים לשימוש פרטי ועסקי. אפשר לשלב מקרן בסלון הבית כדי להפוך אותו לאולם תצוגה וקולנוע, או להשתמש בו לצורך הקרנת מצגות במשרד ובחברה. הדבר החשוב הוא לבחור את המקרן המתאים לאופי השימוש. כדאי להשוות בין מחירי מקרן יד שניה ושירותי השכרת מקרן וגם להכין את החלל בעזרת סגירת וילונות וכיבוי אור. בנוסף, יש לקחת בחשבון מגוון רחב של מקרנים ולכן חשוב להקצות לפחות כמה ימים להשוואת המפרט הטכני של דגמים שונים.

הכירו את ההבדלים בין הטכנולוגיות

הכירו את ההבדלים בין הטכנולוגיות
טכנולוגיית CRT היא הראשונה שהומצאה ולכן היא נפוצה במקרנים גדולים וישנים יחסית, לעומת טכנולוגיית DLP שבה יחס ניגודיות גבוה ואיכות תמונה טובה. טכנולוגיית LCD נחשבת גם היא ותיקה אך נפוצה במקרנים לשימוש ביתי, בעוד טכנולוגיית LCOS היא החדשה ביותר ולכן גם מחירה גבוה בהתאם.

החליטו על הרזולוציות הדרושות לכם

שימוש במקרן לצרכי מצגות עסקיות מאפשר בחירה של דגם עם רזולוציית P720 בלבד. מנגד, אם אתם רוצים להקרין סרטים באיכות HD או תלת מימד, כדאי שתשקיעו במקרן יד שניה ברזולוציית P1080. זכרו שהטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר ואין סיבה להישאר מאחור בגלל דגם ישן.

התרכזו ביחס של 5000:1 ומעלה מבחינת ניגודיות והארה

יחס הארה יקבע את שביעות הרצון שלכם ברכישה או השכרת מקרן. יחס ניגודיות הוא פקטור משמעותי מאוד במקרנים, היות והוא מונע מצב של תמונה בהירה או כהה מדי. הניגודיות גם אמורה ליצור תחושה קולנועית ולקבוע עד כמה השחורים יהיו כהים ועד כמה הלבנים יהיו בוהקים. היחס המומלץ של ניגודיות והארה הוא 5000:1 ואפשר לבדוק אותו באמצעות המפרט הטכני של המקרן.

מתי עדיף לוותר על רכישה לטובת השכרת מקרן?

הפתרון המומלץ לשימוש חד פעמי או מוגבל במקרן הוא שירותי השכרה. באמצעות השכרה ניתן לחסוך בהוצאות, להשיג דגמים מובילים וליהנות מטכנולוגיה מתקדמת. שירותי השכרה מונעים את הצורך בהשוואה בין מקרנים או בהתחייבות לטווח ארוך. החברות המציעות מקרנים להשכרה עושות הכל כדי להציע ללקוחות דגמים מובילים. מבחינתכם, עדיף לוותר על רכישה לטובת השכרה כל עוד השימוש שאתם מתכננים מוגבל מבחינת אינטנסיביות והיקף.

ערכו השוואה

לסיכום, בחירת מקרן דורשת מכם השוואה בין דגמים לפי מפרט טכני. התחילו בנתונים בסיסיים על הבדלים בין טכנולוגיות, המשיכו בסקירת רזולוציות וקחו בחשבון את יחס הניגודיות והארה. לאחר מכן תוכלו לבחור בקלות בין מקרן למכירה והשכרה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים