כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תכנון גינה בדירות גן

בישראל קיימת מצוקת דיור חמורה. לכן, רוב הבנייה שנעשית היום הינה בנייה גבוהה. עם זאת, כמעט בכל בניין מגורים חדש שנבנה עדיין ניתן למצוא דירות גן, אשר מבטיחות לדייריה את הנוחות של המגורים בעיר, יחד עם אחד היתרונות הבולטים של בית פרטי והוא – הגינה. אז נכון שלא מדובר בגינה המתפרשת על פני כמה דונמים, אבל עם תכנון נכון, גם היא יכולה להיראות במיטבה ולשמש כפינה מושלמת למנוחה ולאירוח.

03/09/2012

מדוע חשוב כל כך להתייעץ עם איש מקצוע?

בין אם יש לכם בית פרטי עם גינה גדולה ובין אם יש לכם דירת גן, הרי שהדבר החשוב מכל הוא לעשות תכנון מוקדם שבמהלכו תבחרו את הצמחים ואת האביזרים שיפיחו חיים בגינתכם, תוך התחשבות מרבית גם בסוג הקרקע הקיימת במקום, תקציבכם ושגרת החיים שלכם (כיוון שיש צמחים הדורשים טיפול אינטנסיבי יותר לעומת אחרים).
כאמור, הגינות המאפיינות את דירות הגן בישראל הן גינות בעלות שטח מצומצם יחסית. לכן, חייבים להיעזר באיש מקצוע אשר בקיא בתחומו, על מנת לתכנן אותן ולעצב אותן נכון. כך תוכלו לנצל נכון את שטח הגינה שלכם, וליצור פינה קטנה ומרשימה שתעורר התפעלות בקרב כל אחד מאורחיכם.

טיפים לעיצוב גנים בדירות גן

היפגשו עם אדם המתמחה בתכנון ועיצוב גינות – קודם כל עליכם להיפגש עם איש מקצוע בעל ידע וניסיון בתחום של עיצוב ותכנון גינות. לאחר שהוא ימדוד את הגן, יקשיב לבקשותיכם המיוחדות ויבין איזה שימוש אתם מתכננים לעשות במתחם שבבעלותכם, הוא יציג בפניכם תוכנית עיצוב המתאימה ביותר לצורכיכם.

פחות זה יותר – כאשר השטח הנתון הינו קטן יחסית, לא רצוי לשלב יותר מדי אלמנטים דקורטיביים, על מנת לא לגרום לגינה שלכם להיראות כמו ג'ונגל. אם חשוב לכם ליצור מראה אסתטי ונעים לעין, רצוי לא להעמיס יותר מדי צמחים וריהוט גן. תכנון מראש לצד עיצוב ובנייה הדרגתיים יוכלו לעזור לכם לשלוט על כמות האלמנטים שבגינה, לפני שאתם נגררים להוצאות מיותרות והופכים את הגינה למקום שעלול לעורר תחושת קלסטרופוביה.
השקיעו בעבודות גננות – על מנת שהגינה תהפוך למקום שנעים לארח בו, חשוב לטפח אותה ולדאוג לה על בסיס יומיומי. יש לבצע עבודות תחזוקה שונות הכוללות בין השאר שתילה, גיזום והשקיה. לכן, אם אתם אנשים עסוקים, רצוי לבחור מראש צמחים ומתקנים אשר דורשים עבודות מינימליות. איש המקצוע יוכל לייעץ לכם בנושא זה.

השקיעו בפינות ישיבה ואירוח – במידה ואתם אוהבים לארח, סביר מאוד להניח שתרצו להעביר את האירוח מהסלון אל הגינה. חשוב מאוד לקחת זאת בחשבון, כיוון שצריך להקצות שטח מספיק גדול שבו תוכלו להציב פינות אירוח וישיבה. לפעמים הרצון להקים פינת אירוח מסודרת ונוחה דורש ויתור מסוים, ואף צמצום השטח שבו תשתלו צמחים. לכן, כדאי מאוד לחשוב על הדברים האלה מראש, ולהגדיר מהו סדר העדיפויות שלכם.

המאמר נכתב באדיבות עץ השדה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים