כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שלא ידעתם על הכשרת מאמן כושר

אם ספורט זה אחת האהבות הגדולות שלכם ויש לכם יחסי אנוש טובים, יש לנו את הצעת העבודה המושלמת בשבילכם - מאמני כושר.

23/08/2015
חשוב לציין שלא כל מי שאוהב לעשות ספורט יכול לעבוד כמאמן כושר. בשביל לעבוד באימון ספורט יש לקבל הכשרה מתאימה ולהוציא רישיון לעסוק בכך ממשרד התרבות והספורט. כך למשל מאמני כושר שעובדים בקבוצות ספורט מקצועיות או בחדרי כושר פרטיים יכולים לעשות זאת רק אם יש להם הכשרה מתאימה ותעודות רשמיות. לימודי אימון כושר הם לימודים מאתגרים מאוד הן מבחינה מנטלית והן מבחינה פיזית והם משלבים הכשרה מעשית עם הכשרה תיאורטית.

היכן אפשר ללמוד אימון כושר אישי?

המקום המוביל ללימודי אימון כושר אישי בארץ הוא המכללה לספורט על שם וינגייט בנתניה. יחד עם זאת, קיימים מספר מוסדות לימוד בארץ בהם ניתן ללמוד את המקצוע הזה , מלבד וינגייט. לימודי אימון כושר דורשים רצינות רבה והשקעה. הלימודים כוללים מבחנים רבים וגם תקופה של התמחות. יש רמות שונות של מאמני כושר וכל רמה מאפשרת לאמן בסוג שונה של אימונים ומכשירים. כך למשל לא כל מאמנת כושר אישית יכולה להיות גם מאמנת כדורסל או כדורגל או מאמן שחייה. באופן דומה יש מאמני כושר שיכולים להמשיך ללימודי תעודות נוספות כמו למשל לימודי טיפול בתנועה או לימודים של הידרותרפיה.

מה לימודי מאמן כושר כוללים?

לימודי מאמן כושר כוללים לימודים אודות האנטומיה של הגוף הנשי והגברי (מאמני כושר שרוצים לאמן ילדים ובני נוער מתחת לגיל 16 צריכים לעבור התמחות מיוחדת). לימודים אלו כוללים גם לימודים מעשיים בהם לומדים תרגילים. הלימודים כוללים גם לימודי החייאה ראשונה וכל מי שלומד אותם נדרש להיות בעל כושר גופני מעולה (יש תרגילי ומבחני סף שכל תלמיד נדרש לעבור בשביל להוכיח שהוא נמצא בכושר מתאים). לימודי אימון כושר כוללים לעיתים גם קורסים בפסיכולוגיה וקורסים בפסיכולוגיה של הספורט שנועדו לאפשר למאמן ליצור קשר בין-אישי טוב עם המתאמן עצמו. בנוסף לכך, הלימודים כוללים גם קורסים בתזונה ובתזונת ספורט.

מהן אפשרויות התעסוקה לאחר סיום הלימודים?

מי שיסיים בהצלחה לימודי אימון כושר יכול לעבוד כמאמן כושר פרטי או כמאמן כושר במכון כושר מקצועי. המאמנים יכולים לעבוד גם בסטודיו לעיצוב הגוף או במסגרת של קבוצת ספורט מקצועית. אולם מאמני כושר שעברו הכשרה של אימון כושר לא יכולים ללמד בבתי ספר יסודיים או תיכוניים – לשם כך הם צריכים להוציא תעודת הוראה. לימודי אימון הכושר מהווים לימודי בסיס מהם כל תלמיד יכול להתפתח מבחינה מקצועית. מאמני כושר יכולים להמשיך ללמוד הכשרות נוספות כמו לימודי תזונה, לימודי אימון אירובי, לימודי אימון אגרוף או אמנויות לחימה ולימודי אימון של יוגה או פילאטיס.
חשוב לזכור כי כל מאמן צריך לעבוד בצורה יסודית וזהירה - העבודה בסופו של דבר מצריכה התמודדות עם אנשים בעלי בעיות גופניות שדורשות תשומת לב מיוחדת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים