כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי שערים חשמליים לרכבים

שערים חשמליים משמשים בעיקר כאמצעי הגנה וביטחון בחניות פרטיות וציבוריות. חשוב לבחור היטב את השערים ולהכיר את ההבדלים בין הדגמים הנפוצים

26/08/2015
שערים חשמליים מותאמים לצרכי הלקוחות והם מעניקים שורה ארוכה של יתרונות. ניתן להפעיל אותם עם שלט רחוק, באמצעות כפתור ייעודי וגם בעזרת אפליקציה או שיחת טלפון. השערים מותקנים בדרך כלל בכניסה למקומות פרטיים ויכולים לשמש גם כאמצעי הגנה וביטחון בחניות פרטיות. שערים מונעים חדירה של גורמים לא רצויים למרחב ומשפרים את תחושת הביטחון האישי. מעבר לכך, השערים מיוצרים כיום במגוון רחב של דגמים ובהתאמה אישית למסגרת התקציב.
אלו הדגמים העיקריים של סוגי שערים חשמליים לרכבים:

א. מחסום חניה/מחסום זרוע

זהו שער בסיסי שמגיע בצורה של מחסום. הזרוע מתרוממת כלפי מעלה והיתרונות שלה הם מחיר נמוך והיעדר הצורך במקום פנוי. יחד עם זאת, בניגוד לשער רגיל, מדובר על מחסום המשמש למניעת כניסה של רכבים בלבד. מחסום זרוע לא יעיל נגד בני אדם, הוא נפתח בעזרת שלט, כפתור או חיישנים וזמן התגובה שלו מהיר ביחס לאלטרנטיבות.

ב. שערי כנף

אלו שערים הנפתחים על ציר כלפי פנים או חוץ. יש שערים עם כנף אחת ושערים עם שתי כנפיים. השימוש הנפוץ בשערי כנף הוא במקומות חנייה של מקומות פרטיים, אך ניתן לבחור אותם גם בצורה אטומה או בצורת גדר עבור מקומות מאובטחים וציבוריים. התקנה של שערים מן הסוג הזה מחייבת הקצאת מרחב לפתיחת הכנפיים.

ג. שער הזזה

אלו השערים הנפוצים ביותר לרכבים. הם נעים על גבי מסילה הנמצאת על הקרקע ומשמשים להגנה מפני עוברי אורח ורכבים לא מורשים. בנוסף, ניתן לבחור שערים חשמליים קונזוליים הנעים על מסילה מיוחדת ומרחפת. בדגמים אלו השער מוגבה מעל הקרקע והוא אידיאלי למקומות בהם פני הקרקע לא ישרים. שערי הזזה גם נפוצים בכניסה למושבים, בסיסים, מקומות עבודה, מפעלים ועוד. הם גדולים ומאסיביים וניתן לעצב אותם בצורה של סורגים.

ד. שער נגלל

אלו שערים שנגללים או מתרוממים כלפי מעלה. הם נפוצים במחסנים, חנויות, משרדים ומוסכים ודומים בצורתם לתריס גלילה חשמלי. יחד עם זאת, שער נגלל מציע רמה גבוהה יותר של חוזק ויציבות. השער הנגלל אוטם לחלוטין את הפתח והוא מספק הגנה מוחלטת.

איך בוחרים שערים חשמליים?

בעלי רכבים שמתלבטים בין שערים יכולים להתרשם מקטלוג הדגמים ולהגדיר את המטרות והצרכים הספציפיים שלהם. במקומות חניה קטנים כדאי לבחור שערי הזזה רגילים או קונזוליים, אך במקומות חנייה שמחברים את החנייה לבית הפרטי או לחצר רצוי לתת עדיפות לשער נגלל.
במפעלים ובכניסה ליישובים עדיף להתקין שערי כנף או שערי הזזה בצורת סורגים. לעומת זאת, בחניונים מוסדרים אפשר להסתפק במחסום זרוע שימנע כניסת רכבים לא מורשים או נהגים שלא שילמו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים