כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי אורטופדיה

מרגע ששינה האדם את יציבתו מבחינה אבולוציונית, עבר לתנועה זקופה על שתי רגליים וכן החל להאריך ימים ושנים, הוא החל לסבול מבעיות אורטופדיות שונות ומגוונות. לימודי אורטופדיה נוגעים בהיבטים התיאורטיים, הטיפוליים והמניעתיים של הבעיות הללו תוך התמקדות במערכת השריר-שלד של האדם. להלן כל המידע על מסלול לימודים מרתק זה.

26/08/2015

מהי אורטופדיה ומהן אפשרויות הלימוד של התחום?

מהי אורטופדיה ומהן אפשרויות הלימוד של התחום?
האורטופדיה הינה תחום רפואי שמאגד תחתיו את כל מה שקשור למניעה וטיפול בבעיות של מערכת השריר-שלד של האדם, שתפקידה העיקרי הוא לאפשר לנו את היכולת לנוע. מערכת זו כוללת את הגפיים העליונות והתחתונות, עמוד השדרה, כף הרגל, המפרקים, הגידים והרצועות. תחום זה עוסק פעמים רבות גם בשיקום לאחר תאונות ומחלות, בשברים, פציעות ספורט, התפתחות ומניעה של דלקות וטיפול במחלות כרוניות. מאחר שלא כל בעיה אורטופדית נפתרת בניתוחים ותרופות, הרי שניתן למצוא מספר "רמות" של לימודי אורטופדיה, הקשורים לרפואה או לתחומים המשלימים אותה:

התמחות באורטופדיה עבור רופאים

אורטופדיה מהווה את ההתמחות הארוכה ביותר המוצעת לרופאים לאחר קבלת הדיפלומה המקצועית שלהם. לימודים אלו פרושים על פני כ- 7 שנים, כאשר האורטופד מוסמך לבצע ניתוחים ולרשום תרופות כמו גם להפנות את מטופליו לטיפולים נוספים (פיזיותרפיה, מכונים אורטופדיים, רפואה משלימה ועוד). רופאים אורטופדיים נוטים להתמחות באיברי גוף מסוימים ולהתמקצע עליהם כגון התמחות באורטופדיית כף היד, התמחות באורטופדיית כפות הרגליים, עמוד שדרה וכו'.

לימודי אורתופדיה במכללות

ניתן למצוא תוכניות לימוד רבות המיועדות למטפלים שאינם רופאים, בין היתר עבור העוסקים ברפואה משלימה, מדריכי כושר ועוד. בלימודים אלה מתמקדים בעיקר בפיזיולוגיה והאנטומיה של האדם ובפתולוגיות שונות הקשורות באורטופדיה וכוללים היבטים תיאורטיים ופרקטיים הקשורים ליציבת האדם, טיפול ומניעה של מחלות במערכת השריר-שלד תוך התמקדות במכשור רפואי, תכנון מושכל של אביזרי אורטופדיה (מדרסים וכו'), שיקום רפואי ועוד.

התמחות בכף הרגל – התמחות מובילה בעולם האורטופדיה

אחד מתחומי האורטופדיה הפופולאריים ביותר ללימוד והתמקצעות הוא אורטופדיית כף הרגל ולא בכדי, שהרי איבר זה בגוף חשוף לשחיקה מתמדת ופגיעה בו פוגעת באופן משמעותי באורח החיים. ההתמחות בתחום זה משרתת מגוון קבוצות אוכלוסייה לרבות חיילים, ספורטאים, קשישים ואף כאלו שאינם עוסקים בפעילות גופנית כלל. שחיקה בכף הרגל עשויה לנבוע ממגוון רחב ביותר של סיבות בין היתר מבנה אנטומי לקוי, פעילות יתר בקרב ספורטאים וכתוצאה של מחלות כרוניות שונות (למשל, דלקות פרקים, כף רגל סכרתית ועוד).

לימוד שיפור היציבה, כמו גם התאמת מדרסים אורטופדיים ונעליים אורטופדיות, מהווים את מנת חלקם של העוסקים בתחום ומכאן שפע הזדמנויות התעסוקה הרבות בבתי וקופות החולים, במכוני האורטופדיה וכן גם בקליניקות פרטיות שונות. לימודים אלה רלוונטיים גם לצרכי הרחבת ההבנה והענקת כלים פרקטיים עבור מטפלים שונים דוגמת מומחי הרפואה המשלימה, מומחים בעיסוי וכדומה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים