כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם ישנם תקנים בריאותיים הנוגעים למשטחי דשא סינטטי

אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירת דשא סינטטי הינו עמידתו בתקנים בריאותיים בינלאומיים.

26/08/2015
בשנים האחרונות, ישראלים רבים מעוניינים ליהנות מהיתרונות של הדשא הסינטטי, ומבינים שמדובר על משטחים שיכולים לספק להם מראה טבעי והנדר- מבלי שהם צריכים להשקיע בטיפוח של הדשא, ובכך הם חסוכים לא מעט הוצאות, ויכולים למקם את המדשאה גם במקומות שבהם דשא רגיל לא יכול לצמוח. עם זאת, בבואכם לבחור בדשא סינטטי, חשוב מאד שתשימו לב לשאלת התקנים הבריאותיים של הדשא. כיום, יש גם בארץ וגם בחו"ל תקנים בריאותיים חשובים מאד, והם בהחלט צריכים להשפיע על הבחירה שלכם בדשא סינטטי.

על מה מקפידים בתקנים הללו?

על מה מקפידים בתקנים הללו?
● הימצאות מתכות כבדות - בחלק מהתחליפים הזולים של הדשא הסינטטי, נעשה שימוש במתכות כבדות שונות. מהי מתכת כבדה? העופרת היא דוגמה לכך. משתמשים במתכות הללו לעתים בכדי ליצור את החומר הסינטטי עבור הדשא, ובכדי לחזק את הדשא הסינטטי לבסיס שלו. אולם, המתכות הללו הן גם רעילות. הימצאות של עופרת בכמויות גדולות עלולות לגרום להרעלה ולסכנה גדולה. לכן, התקנים הבריאותיים עבור דשא סינטטי, מחווים על כך שהמתכות הכבדות לא נמצאות בו, ואפשר לעשות שימוש בדשא ללא שום חשש להרעלה.

● חומרים מעכבי בעירה - אחת הסכנות הנוגעות לדשא הסינטטי, היא סכנת השריפה. קיים חשש שמא החומר עצמו יהפוך להיות דליק, וכתוצאה מכך שריפה שתתחיל במקום עלולה להתפשט. התקנים הבריאותיים של הדשא הסינטטי מחווים על כך שהחומר אשר ממנו מכינים את הדשא הסינטטי, הוא חומר מעכב בעירה, ולא חומר מעודד בעירה. זה אומר שגם אם תתחיל דליקה - היא לא תתפשט דרך הדשא בקלות. זה גם המקום לציין כי בהקשר לכך, תקן נוסף עבור הדשא הסינטטי שחובה לשים לב אליו הוא התקן של עמידות בפני קרינת הUV החזקה של השמש- והדבר עוזר מאד למנוע גם דליקות, וגם באופן כללי לשמור על המראה היפה של הדשא.

לא בוחרים לפני שבודקים

קל אם כן להבין כי התקנים הנדרשים עבור דשא סינטטי אינם תקנים סתמיים שאפשר להתעלם מהם. אלו הם תקנים משמעותיים מאד, שיכולה להיות להם השלכה עצומה על החיים שלנו - ולכן תמיד בודקים את התקנים, לפני שבוחרים בדשא.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים