כרגע באתר
6
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מטבחים מעוצבים – קולקציית 2015

המטבח תמיד תפס מקום של כבוד ברשימת החללים החשובים לעיצוב הדירה, אי שם בין הסלון לחדר השינה. אלא שבניגוד למציאות בישראל לפני 20-30 שנה, כיום המטרה בעיצוב המטבח אינה פרקטית בלבד לצרכי בישול, אלא שואפת לשילוב בין יעילות, נוחות, מרווח ועיצוב אסתטי.

02/09/2015

סוגי מטבחים

מגוון סגנונות המטבחים השתדרג באורח משמעותי בשנים האחרונות, כאשר הוא מתאים את עצמו לעיצובי הפנים המרהיבים של הבתים עצמם. להלן סקירה של מספר סוגי מטבחים פופולאריים על פי מאפייניהם הספציפיים, כך שתוכלו לבחור את הסגנון המתאים לדירתכם בצורה נבונה ומושכלת. מוכנים? יצאנו לדרך!

המטבח המודרני – העתיד כבר כאן

המטבח המודרני – העתיד כבר כאן
המטבח המודרני נחשב לכוח העולה של תחום עיצוב המטבחים בישראל. המאפיין הבולט שלו: חדשנות וטכנולוגיה. הדבר מתבטא בחומרים, במראה הכללי, בגומחות המובנות למכשירי החשמל, בגופי התאורה שלו ובכל אלמנט אחר. מטבחים אלה מתאפיינים בעיצוב הייטקיסטי, צעיר, ייחודי ו"חצוף", עם שימוש בחומרים רבים (כמעט ללא עץ, אבל עם המון זכוכית, פיברגלאס, אבן ושיש); צבעים בהירים, שולחנות מוגבהים, ארונות רחבים וגימור אסימטרי. הם מתאימים לשוחרי החדשנות והעיצוב העכשווי, כאלה שהמראה ההייטקיסטי עושה להם את זה.

המטבח הכפרי – חמימות משפחתית על טהרת העץ

הסגנון הכפרי מתאפיין בשימוש נרחב בעץ על שלל סוגיו. במטבחים כפריים ניתן "לשחק" עם הפרטים הקטנים והגדולים גם יחד. למשל, רצפת אבן או עץ, קירות טפט או חיפוי לבנים ועוד. מאפיינים קבועים למדי בסגנון זה הם המדפים הפתוחים, התאורה הבולטת מעל שולחן האוכל, משטחי העבודה החומים ועוד. מטבחים אלה מתאימים בעיקר לחובבי העץ המעוניינים באווירה כפרית, חמימה ומשפחתית שתתמזג היטב עם שאר הלך הרוח של עיצוב הבית.

המטבח הקלאסי – שמרנות בניחוח של פעם

הגענו לסגנון הקלאסי, שבעזרת שינויים קלים הולך ומשתבח עם השנים. היכולת לשמר את הקווים השמרניים והעיצוב הישן, עם הוספת אלמנטים אותנטיים המעניקים לו קסם רב, יוצרת שילוב מנצח ואהוב על רבים. מטבחים אלה מתאימים לאלו שפחות מתלהבים מחדשנות יתר בתחום העיצוב. הוא מתאים לאלו שמאמינים ב"הישן והטוב" ומביטים בערגה על הימים של פעם... מאפיינים בולטים: שימוש עדין בעץ, שימוש נרחב במתכת, שיש, אלומיניום, מיעוט במכשירים חשמליים הייטקיסטים, חלל חצי סגור, שולחן אוכל בסמיכות למטבח ועוד.

המטבח האירופאי – מאיטליה ועד פרובאנס

המטבח האיטלקי נחשב כבר שנים לאחד האהובים בעולם. הוא מביא עמו רוח נפלאה מהמדינה ששמה את העיצוב לפני הכול. הסגנון האיטלקי משלב בהרמוניה מושלמת עיצוב חכם ויעיל, פשטות מסוימת לצד תחכום מפתיע, והכול תוך שימוש בחומרים איכותיים במיוחד. מטבחים אלה, המתאימים לחובבי העיצוב האירופאי, מתאפיינים בשיש ארוך ומהודר, שולחן מרכזי גבוה, מדפים עליונים, שילוב זכוכית ועץ ותחושת מרווחת בולטת.

בקטגוריה זו ניתן למצוא גם את מטבחי פרובאנס הנהדרים, המשלבים אלמנטים איטלקיים בפרט ואירופאיים בכלל, לצד נגיעות של סגנון כפרי. עם עץ כמרכיב מרכזי אך לא יחיד, שימוש בחומרים טבעיים, ניצול חללים מקסימלי ורמת גימור גבוהה, לא בכדי הפכו מטבחים אלו לאהובים כל כך בארץ ובעולם. הם מתאימים לחובבי הסגנון המשולב – אורבני וכפרי גם יחד, שמעדיפים מטבח כחלל פתוח.


שתהיה לכם קנייה נעימה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים