כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איתור נזילות לפני מעבר לבית חדש

מעבר לבית חדש כרוך מטבע הדברים בהתרגשות ובמגוון רחב של סידורים בירוקרטיים, אך אסור לשכוח בדיקת ליקויים. כדאי לשים בראש סדר העדיפויות את הנושא של איתור נזילות ולבצע את הבדיקה גם בדירות חדשות וגם בדירות יד שנייה

03/09/2015
בית חדש טומן בחובו הזדמנות לשיפור משמעותי באיכות החיים. לרוב אנו בוחרים לעבור דירה כדי לפנות מקום, להיערך לקראת הרחבה של המשפחה או פשוט על מנת לבצע התאמות ושינויים. יחד עם זאת, המעבר עצמו כרוך כמובן בהתרגשות. יש שורה ארוכה של סידורים ובירוקרטיים המהווים חלק בלתי נפרד מהמעבר.
סידורים אלו מלווים אותנו מהרגע בו אנחנו מחליטים לעבור דירה, דרך החיפוש אחר בתים ועד אחרי החתימה על החוזה, ההובלה ופירוק הרהיטים.
על אף עוגמת הנפש והקשיים, יש דברים שאסור לוותר עליהם במהלך מעבר לבית חדש. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא בדיקת ליקויים: זו בדיקה המתבצעת על ידי אנשי מקצוע במטרה לזהות ליקויים ספציפיים במבנה, בתשתית או ברכיבים מסוימים. הבדיקה היא הדרך היחידה למנוע עוגמת נפש ולהבטיח מעבר חלק ונקי מתקלות. בנוסף, בתוך הקטגוריה של בדיקת ליקויים יש לשים בראש סדר העדיפויות את הנושא של איתור נזילות.

באילו אמצעים מאתרים נזילות?

איתור של נזילות לפני מעבר לבית חדש מתבצע באחת או יותר מהדרכים הבאות:

א. מצלמה תרמית

זהו האמצעי הנפוץ ביותר לאיתור כל סוגי הנזילות. מצלמה תרמית משמשת להדמיה תלת מימדית והיא מבוססת על מדידת טמפרטורה. המצלמה מספקת נתונים אמינים ולאחר הבדיקה ניתן להיעזר בה על מנת להפיק דוח ממצאים.

ב. סיב אופטי

את הבדיקה הזו מבצעים עם כבל המשמש להעברת מידע דרך סיבים שקופים באמצעות קרני אור. סיב אופטי מוחדר לתוך הצנרת והוא יכול לאתר ליקויי בנייה ונזילות בכל גודל. בנוסף, היתרון של סיב אופטי לעומת כבל נחושת מסורתי בא לידי ביטוי בהעברת כמויות גדולות יותר של מידע.

ג. רובוט זעיר

זהו מכשיר אוטומטי המתוכנן לבצע פעולות בתוך הצנרת. היתרון הוא נגישות של הרובוט למקומות שאליהם בני אדם לא יכולים להגיע. השימוש ברובוט לצורך איתור נזילות נחשב נוחה היות והוא אינו דורש הרמת מרצפות או שבירת קירות.

איפה מבצעים איתור נזילות?

כדאי לבצע איתור נזילות גם בדירות ישנות וגם בדירות חדשות שנרכשות ישירות מקבלן. בניגוד לסברה הרווחת, לא כל הקבלנים עומדים בתווי התקן הנדרשים כאשר הם מסיימים את הפרויקט. בעזרת איתור מוקדם של כשלי איטום, רטיבות ונזילות אפשר להגיש תביעה נגד הקבלן ולזכות בפיצויים. ממצאי הבדיקה קבילים בבית משפט והם מפרטים את אופי התקלה ונסיבותיה.
לסיכום, אין שום סיבה לעבור לבית חדש לפני שמאתרים נזילות וליקויים. את האיתור מבצעים בדרכים מתקדמות ובאחוזי הצלחה גבוהים ומרשימים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים