כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בונים בית? כך תבחרו חומרי בניין בחוכמה

החומרים איתם תבצעו את הבנייה ישפיעו על שביעות הרצון שלכם, על איכות החיים וגם על ערך הנכס. כדאי להשקיע לפחות כמה ימים בהשוואה בין חומרים ולהכיר את היתרונות והחסרונות שלהם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הנושא

03/09/2015
בענף הבנייה יש משמעות גדולה לחומרים שבהם בוחרים להשתמש. ראשית, החומרים יקבעו את איכות הבנייה ולכן גם את שביעות הרצון שלכם. בחירה של חומרים מסוימים משיקולי מחיר או עלות בלבד עלולה לגרום עוגמת נפש. בחירה כזו לא תביא בחשבון את היתרונות היחסיים של חומרי בניין מסוימים, את המפרט הטכני ואת מידת ההתאמה לטכניקה שאותה אתם מתכוונים ליישם.
שנית, החומרים צפויים להשפיע על איכות החיים בטווח הקצר והארוך. המטרה היא להשתמש בחומרי בניין שיתרמו לבידוד תרמי ואקוסטי, יחסכו בהוצאות תחזוקה וימנעו ליקויים או בעיות נפוצות. מעבר לכך, החומרים ישפיעו על ערך הנכס: עדיף להשקיע בטווח הקצר בחומרים איכותיים מאשר לסבול מירידת ערך של עשרות אחוזים בטווח הארוך.

טיפים לבחירה נכונה של חומרי בניין

הנה כמה טיפים בסיסיים לבחירה מוצלחת של חומרים בתהליכי בנייה או שיפוץ:

א. קבלו רשימת מלאי

הקבלן צריך לפרט בפניכם את הכמות הנדרשת מכל חומר ולנמק מדוע הוא זקוק לו. אל תגיעו לחנות חומרי בניין לפני שיש לכם רשימת מלאי. לאחר מכן תוכלו גם לקבל הצעת מחיר מסודרת ולהשתמש בה כדי להשוות בין חנויות, קבלנים ואנשי מקצוע. רשימת מלאי והצעת מחיר יספקו לכם את כל הפרטים הנדרשים לתהליך בנייה מהירה ומוצלח.

ב. אל תתפשרו על האיכות

בחירה של חומרי בניין היא לא המקום הנכון לנסות לחסוך כסף. אל תתפשרו על האיכות והעדיפו לשלם אפילו תוספת של כמה עשרות אלפי שקלים על חומרים ברמה גבוהה. את האיכות עצמה תבדקו לפי המוניטין של היצרן, על פי המלצות של קבלני בניין ולפי הניסיון האישי שלכם. במידה ואתם מתכננים לרכוש בפעם הראשונה חומרים מן הסוג הזה, השקיעו זמן באיסוף מידע רלוונטי ותוכלו גם להתייעץ עם נציגי החנות.

ג. הבחינו בין חומרים מתכלים ולא מתכלים

יש שני סוגים עיקריים של חומרים בהם תוכלו להשתמש כדי לבנות את בית החלומות: חומרים מתכלים וחומרים שאינם מתכלים. חומרים מתכלים כוללים לדוגמא עץ ואבקת מלט מעורבת במים, בעוד חומרים לא מתכלים הם פלדה ואבנים. באופן עקרוני, הבחנה בין חומרים תעזור לכם לדעת מה הייעוד ומטרת השימוש. כך גם תוכלו להחליט באילו חומרים להשתמש כדי לאטום את הקירות ואילו חומרים לנצל לטובת בידוד ובנייה.
לסיכום, בנייה היא תהליך ארוך המבוסס על בחירה נכונה של חומרים חזקים ועמידים. השתמשו ברשימת מלאי והצעות מחיר, בדקו את האיכות ו הבחינו בין סוגי חומרים עיקריים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים