כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמת מקלחונים לחדר האמבטיה

בחירה נכונה של מקלחונים יכולה לשדרג את חדרי האמבטיה ולפנות מקום לצרכי המשפחה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע בחירה טובה.

06/09/2015

מקלחון אסתטי ופונקציונלי

מקלחון אסתטי ופונקציונלי
מקלחונים מעניקים מענה פשוט ואיכותי לחדר האמבטיה. היות ומדובר על אחד החדרים החשובים בבית, השאיפה היא להשתמש בהם גם לצרכים פונקציונאליים וגם לצרכים אסתטיים. לכן השאלה היחידה היא איך בוחרים אותם מבין המגוון הקיים. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע וכדאי גם להתרשם מקטלוג הדגמים. חשוב להגיע לפחות פעם אחת לאולם תצוגה של חדרי אמבטיה, להשוות בין מפרט טכני של מוצרים ולאחר מכן לבדוק את מידת ההתאמה לחלל בבית או בדירה.

אלו הדגשים העיקריים אליהם כדאי להתייחס במהלך עיצוב חדרי אמבטיה נוחים ונגישים:

גודל

השיקול החשוב ביותר הוא גודל המקלחת ביחס לשאר האלמנטים הדקורטיביים. הגודל אמור לשקף את החלל הפנוי בחדר האמבטיה. יש לבחור גודל המאפשר תנועה חופשית במהלך המקלחת ולהימנע ממצב של צפיפות. גודל נכון גם ישפר את הבטיחות במקלחת בדירות של בני גיל הזהב או הורים לילדים קטנים.

אביזרים

יש מגוון דגמים מעוצבים עם אביזרים נלווים מנירוסטה, מתכת, אלומיניום ועוד. התאמה לחדר האמבטיה כוללת התייחסות לאביזרים מן הסוג הזה. האביזרים אמורים להקל על השימוש במקלחת, אך מצד שני הם חייבים להיות פונקציונאליים. האביזרים המומלצים מהם מתחילים את העיצוב כוללים מתקן לסבון, שמפו או מרכך ומשטחים למניעת החלקה.

סוג הזכוכית

השיקול החשוב ביותר בהתאמת מקלחונים לחדרי האמבטיה בדירה הוא סוג הזכוכית. יש כמה סוגים של זכוכיות וכל אחת מהן משפיעה באופן ישיר על מראה חדר האמבטיה. האפשרויות המומלצות הן זכוכית שקופה שטוחה, זכוכית מחוסמת וזכוכית אנטי-סאן שטוחה.

מיקום פינתי או חזיתי?

מקלחונים מגיעים בקווים ישרים או עגולים, אך מבחינת התאמה לחדר האמבטיה יש הבדלים בעיקר בין הדגמים המיועדים להתקנה במיקום פינתי לבין דגמים להתקנה במיקום חזיתי. מיקום פינתי מומלץ עבור חדרי אמבטיה קטנים בהם יש גם ארונות, שידה או מדפים פתרונות אחסון אלטרנטיביים. לעומת זאת, בחדרי אמבטיה גדולים רצוי להשתמש בפתרון חזיתי הנמצא לצד או מול דלת הכניסה.

יתרונות התקנת המקלחונים

שדרוג של חדר האמבטיה מבטיח עלייה בערך הנכס. משכירי דירות מעדיפים לשפץ את האמבטיה לפני הסלון או המטבח, וגם בעלי בתים פרטיים מעניקים לכך יתרון. השדרוג של חדר האמבטיה משפיע באופן ישיר על רמת החיים של המשפחה והדיירים. זו גם הסיבה לחשיבות הגדולה בבחירה מוצלחת של פתרונות אבזור.

התאמה נכונה כולל יישום שיפועי ריצוף מתאימים לצרכי ניקוז וקיבוע איכותי של פרופילי אטימה תחתוניים. אפשרות אחרת היא לבחור מקלחונים עם אגנית וכך למנוע נזילות ורטיבות. גם את השיקולים הללו כדאי לקחת בחשבון כאשר מעצבים חדר אמבטיה חדש או משפצים דירה קיימת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים