כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מטבחי חוץ לגינה שלכם!

דירת קרקע או יחידת דיור יכולה להשתדרג משמעותית עם בנייה של מטבחי חוץ. במאמר הבא נסביר כמה זה עולה, איפה מומלץ להתקין את המטבח ומאיזה חומר בוחרים לעצב אותו

21/09/2015
כמעט בכל דירת קרקע או יחידת דיור עם גינה ניתן להוסיף מטבח חיצוני. מטבח מן הסוג הזה משפר את רמת החיים, מעלה את ערך הנכס ומבטיח שעות של הנאה למשפחה והחברים.
המטבח מתאים ליחידות דיור שכורות וניתן לשלב אותו בדירות פרטיות בכל רחבי הארץ. אפשר למקם את המטבח בגינה עם בריכה או לעצב סביבו פינות ישיבה. הדגש העיקרי צריך להיות על התאמה פונקציונאלית של המטבח לצרכי הלקוחות ולאופי השימוש.

עקרונות מנחים לבניית המטבח

הנה כמה עקרונות מנחים לבנייה מוצלחת של מטבחי חוץ בדירה:

א. עלויות

טווח המחירים של המטבחים נע סביב כמה עשרות אלפי שקלים. הפרמטרים העיקריים המשפיעים על המחיר הם האביזרים הנלווים, גודל המטבח, האבזור ושטח האחסון. ככל שהמטבח גדול יותר, כך המחיר צפוי לעלות. חשוב מאוד לאסוף את מידות המטבח מראש וכך לוודא נוחות בהפעלת המבטח, הבישול, האפייה והצלייה.

ב. מיקום

יש להתקין את המטבח ליד מקור מים וחשמל אך באותה הזדמנות גם לשמור על כללי הבטיחות. חשוב להתאים את החצר לנוכחות המטבח ולשים לב למיקום מטף בטיחות למקרי חירום. את המטבחים בונים במיקום שמתאים לדליפות גז, רטיבות וקצר. אפשר לייצר את המטבח מחומרי בידוד שונים וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

ג. חומרי גלם

האפשרויות הנפוצות לבניית מטבחי חוץ בדירות הן שימוש בנירוסטה או עץ. מטבחי נירוסטה מיוצרים מפלדת אל חלד, הם עמידים לאורך שנים וקל לנקות ולתחזק אותם. לעומת זאת, מטבחי עץ מעניקים לגינה מראה ייחודי, כפרי וחמים. ההבדלים בין חומרי הגלם גם משפיעים על המחיר ועל מידת הגמישות בעיצוב המטבח.

ד. אבזור

סוג האבזור נבחר רק לפי צרכי הלקוח והתקציב העומד לרשותו. אפשר לעצב מטבח בסיסי עם כיור, ארונות ומכשירי חשמל כמו מקרר, או להעדיף מטבח משוכלל ומפואר יותר עם כיריים, גז, שטחי אחסון, גריל, דלפק ישיבה וכן הלאה.

כמה זמן לוקח לבנות את המטבח?

באופן עקרוני, תהליך ההקמה והבנייה של מטבחי חוץ לא אמור לארוך יותר מכמה ימים. בימי העבודה לא צפויה פגיעה משמעותית בשגרה ואפשר לתאם את הפרויקט לפי צרכי הלקוח. חשוב להכין את הגינה לקראת העבודה ולוודא חיבורי חשמל ואינסטלציה. אפשר לרכז את כל המשימות תחת קורת גג אחת, לקבל הצעת מחיר מסודרת מחברות המתמחות בנושא ולאסוף המלצות מלקוחות קודמים.
לסיכום, מטבחי חוץ הם לא פריבילגיה של בעלי ממון בלבד. כמעט כל בעלי הדירות יכולים להוסיף מטבחים מן הסוג הזה ולגרוף יתרונות רבים בערך הנכס ואיכות החיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים