כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תורמים לקהילה: מתנות לראש השנה עם ערך חברתי

מדי שנה לפני ראש השנה העובדים נרגשים וממתינים לראות איזה שי לחג החברה עומדת להעניק להם. יש לציין כי עובדי החברה מצפים לקבל מתנה מקורית ומפתיעה

22/09/2015
ואם בעבר היה נהוג להסתפק במתנות כמו תווי קניות לחג או סלסלה עם יין ודברי מתיקה, הרי כיום נהוג להעניק מתנה מקורית ובעלת ערך. לכן, כדאי לדעת כי ניתן לרכוש מתנות לראש השנה עם ערך חברתי וכך גם תורמים לקהילה. את המתנות ניתן לרכוש מעמותות וארגונים שונים הפועלים בארץ, חלקן עמותות הפועלות לשיקום ושילוב עובדים בעלי מוגבלויות במשק, חלקן עמותות הפועלות ללא כוונת רווח ומטרתן לגייס כסף עבור ארגונים שונים או עבור חולי סרטן וכדומה. עובדי החברה לבטח ישמחו לדעת כי גם הם נטלו חלק בתרומה לקהילה ויתגאו בחברה המעניקה להם מתנה מרגשת לראש השנה עם ערך חברתי.

מארזי שי מיוחדים

עמותות שונות ברחבי הארץ התמחו בשנים האחרונות בהכנת מארזי שי לראש השנה ולחגים אחרים. את המארזים המרשימים והמעוצבים אורזים בעלי מוגבלויות או בעלי צרכים מיוחדים וניתן לבחור מארזי שי מתוקים עם שלל דברי מתיקה כרוח החג, מארזי שי עם אלכוהול וממרחים, מארזי שי מיוחדים עם סבונים של פעם או קרמים טבעיים לטיפוח הגוף וכדומה.
יש לציין כי מארזי שי לחג כוללים מסר חברתי לעובדים וניתן לשלב מוצרים מיוחדים במארז כמו כרטיסי ברכה בעיצובן של בעלי מוגבלויות, פריטי נוי וחפצים שימושיים אחרים פרי ייצורם של בעלי מוגבלויות, יינות משובחים מיקבים מובילים עם תוויות מודפסות ועליהן ציורים של ילדים בעלי מוגבלויות או נוער בסיכון ועוד. אגב, כדי לקבל רעיונות, כדאי להיכנס לאתר הרשת זר פור יו, שם ניתן למצוא מתנות לראש השנה במבחר מארזים מרהיבים וייחודיים המשקפים את רוח החג ומעניקים לעובדי חברות וארגונים הנאה מרובה.

עציצים מהודרים בתוך גזע עץ

עמותותו למניהן פועלות יחד עם הביטוח הלאומי על מנת לשקם ולשלב בשוק התעסוקה בעלי מוגבלויות נפשיות, העמותות מציעות שלל מתנות לראש השנה, ביניהן עציצים מלבלבים וססגוניים השקועים בתוך גזע עץ מרשים, מתנה המשקפת את רוח חג ראש השנה ומסמלת התחלות חדשות, לבלוב וצמיחה.

עבודות יד לראש השנה

ישנן עמותות בארץ ואגודות שונות כמו האגודה לבריאות הציבור אשר מפעילות חנויות חברתיות שכל הכנסותיהן מופנות לטובת פרויקטים חברתיים, למימון עמותות ולשיקום ושילוב נפגעי נפש, בעלי מוגבלויות, נשים בסיכון וכד'. בחנויות אלה ניתן להזמין מגוון עבודות יד שחברי העמותה או הארגון מכינים. כך לדוגמה ניתן להזמין סט כלים מקרמיקה ברוח החג, הסט כולל מגש וכלים למזיגת דבש ומטבלים מתוקים אחרים בצורת רימון או תפוח עץ.
כמו כן, ניתן לרכוש תכשיטים בעלי מסר חברתי המיוצרים על ידי עולים חדשים מאתיופיה, יוזמה משותפת של מותג התכשיטים מג'מריה ותכשיטי היוקרה YVEL, למען לימודי צורפות בחינם לבני הקהילה, ועל מנת להעניק להם ניסיון מקצועי ואפשרות להשתלב בשוק התעסוקה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים