כרגע באתר
3
3
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך לבחור צבע לריהוט גן

ריהוט גינה לא חייב להיות בצבעים המסורתיים של חום/ לבן/ שחור ניתן להשתמש בצבע בכדי לתת לגינה שלכם מראה קצת אחר ומעניין. כיום יש מגוון רחב של ריהוט גן בצבעים מרהיבים. רק תבחרו. איך? הכל בכתבה שלפניכם..

19/09/2012

איפה הריהוט ממוקם?

כשבוחרים צבע לרהיטי הגינה חשוב לקחת בחשבון את מיקום הריהוט. האם הוא ממוקם באזור מוצל או אזור חשוף לשמש? כידוע צבעים כהים קולטים את קרני השמש ואוגרים אותן לעומת צבעים בהירים שמחזירים את קרני השמש ופולטים אותן החוצה.
אם המיקום של ריהוט הגן שלכם שוכן בצל יש לכם את החופש לבחור כל צבע שרק תחפצו בו. אך אם הריהוט ממוקם בשמש ללא צל, ללא ספק לכו על צבעים בהירים. זה ממש לא נעים לשבת במקום לא מוצל על רהיט כהה.

שמשיות

לכו על שמשייה לגינה בצבע בהיר – לבן או קרם. השמשייה היא המגע הראשון של השמש עם ריהוט הגינה כך שאם תבחרו צבע כהה מידי תיווצר לכם חממה בחסות השמשייה כך שמתחתיה יהיה די חם..

יותר חשוב - צבע הכריות

לריהוט גן שני חלקים: גוף הריהוט והכריות שמעליו. כשבוחרים צבע לרהיטי הגן חשוב לקחת בחשבון כי רוב המגע הישיר שלנו בא עם הכריות ולא עם גוף הרהיט.
כך שאם מחליטים על צבע בהיר או כהה בגלל חסרונות השמש, יישמו אותו בעיקר על צבע הכריות.

תחזוקה

רהיטי גן צריך לתחזק מהסיבה שהם חשופים לאקלים הישראלי. בקיץ חם ולח ובחורף רטוב (לעיתים) איך זה קשור לצבעים? ובכן, צבעים בהירים אמנם ידהו פחות אבל כל פגע מהאקלים כמו כתמים יבלטו יותר. לעומת רהיטי גינה כהים שסכנת הדהייה אורבת להם אבל יהיו יותר עמידים לפגיעות קטנות.

התאימו את צבע הריהוט לצבעי הגינה

באיזה צבעים הגינה שלכם "צבועה"? הסתכלו לרגע על צבעי הגינה מרחוק. האם יש לכם בעיקר עצים ירוקים? פרחים צבעוניים? אולי ורדים אדומות? נסו להתאים את צבעי ריהוט הגן לצבעים הכללים של הגינה ממש כמו שאנחנו עושים בבית. אם הגינה שלכם מאוד צבעונית, לכו על ריהוט גן יותר עדין, בעוד אם הגינה שלכם צבועה בצבעים חיוורים או רק בצבע אחד, תוכלו להשתמש ביותר צבעים לריהוט הגן.

לכו על צבע!

הטיפ האחרון להיום – לכו על צבע! היום רהיטי גן מיוצרים בכל הצבעים, הגדלים והסוגים. לא חייב ללכת על הבחירות הבנאליות דוגמת חום או לבן. ניתן לשדרג כל גינה בצבעים רעננים כמו כחול, אדום, צהוב, ירוק או כל צבע שתאהבו.
רוצים ללכת על בטוח? לא מעוניינים לצאת מתלם הצבעים? טיפ קטן, קנו את גוף הריהוט בצבע בטוח כמו לבן, קרם או חום ותוכלו לצאת מהמסגרת בעזרת הכריות.
את הכריות ניתן להחליף כל תקופה מסוימת וההוצאה עליהם לא כזאת גדולה. קנו כריות צבעוניות כמו אדום או סגול. לא תאהבו אחרי זמן מסוים? תוכלו להחליף את הציפוי שלהן בקלות.
לחילופין ניתן לקנות רהיטי גן בצבע ניטראלי ולהוסיף לו כריות קטנות צבעוניות לזריקת צבע בגינה.

המאמר באדיבות היופי שבגן

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים