כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס ללימוד נהיגה על מלגזות

כל אדם המעוניין להפעיל מלגזה, חייב להיות בעל רישיון מיוחד לכך. זהו כלי תחבורה עם דירוג רישיון משלו, ולכן, אם אתם רוצים להעסיק מישהו בתחום, או שאתם בעצמכם רוצים להיות נהגי מלגזות - עליכם קודם כל לדאוג שתעברו קורס מתאים ללימוד והסמכה לנהיגה על הכלי הזה, ורק אחריו תוכלו לקבל את הרישיון.

11/10/2015

הכירו את המלגזה

הכירו את המלגזה
המלגזה היא כלי תחבורה ייחודי מאד- היא פועלת על בסיס מנוע דיזל או מנוע חשמלי, והייעוד שלה הוא כמובן להעביר משאות ממקום למקום, ואף לאפשר הרמה לגובה בחלק מהמקרים. אנו יכולים למצוא את המלגזות במקומות רבים מאד - במרכזים מסחריים, באתרי בניה, במפעלים, במחסנים, ועוד.

מהם התנאים להרשמה?

לא כל אחד יכול ללכת וללמוד כיצד נוהגים על מלגזה. קודם כל עליכם להיות לפחות בני 18 ומעלה במועד של תחילת הלימודים. כמו כן, צריך שיהיה לכם רישיון נהיגה קודם. הרישיון המינימלי הוא או בדירוג B לכלי רכב פרטי, או רישיון בדירוג 01 לנהיגה על טרקטור. כך או כך - צריך להיות לכם ניסיון קודם בנהיגה (עם זאת, לא נדרש פרק זמן מינימלי שבו החזקתם ברישיון הקודם).

ממה מורכב הקורס?

ברוב המקרים, קורסים ללימוד נהיגה על מלגזות נערכים כ15 שעות בממוצע. כשני שליש מתוך הקורס עוסקים בתכנים תיאורטיים שונים – היכרות עם הוראות הבטיחות לעבודה עם מלגזה, היכרות עם מערכות פיזיקליות הקשורות למלגזה, היכרות עם מקרים של בעיות בטיחות, עם מרכיבים שונים במלגזה, וכיו"ב. החלק המעשי כולל כמובן את העבודה עם הכלי עצמו - נהיגה, עצירה, כיוונים, טיפול שוטף, העמסה, חניה, שימוש בטבלת העומסים, הסתכלות לצדדים בעת הנסיעה, וכיו"ב. כמובן שיש לעבור בהצלחה את שני החלקים כדי לקבל את הרישיון.

איך מקבלים את הרישיון?

ביום שבו תסיימו את הקורס לנהיגה על מלגזות, אתם גם תוכלו לעבור את המבחנים. המבחנים הם בפיקוח של משרד התחבורה, אך הבוחנים הם פרטיים. ישנו מבחן עיוני על החומר הנלמד, וכמובן גם מבחן מעשי לתפעול של המלגזה. רק אם עברתם את שני המבחנים בהצלחה - תוכלו לקבל את הרישיון ואת ההיתר המיוחל להפעלת המלגזה.

ריענון נהיגה

ממש כמו שאתם צריכים לעבור כל כמה שנים ריענון נהיגה, כך הדבר נכון גם לנהיגה במלגזה. עם זאת, אדם עם רישיון לנהיגה על מלגזות מחויב לעבור את הריענון פעם בשנה. מדוע התדירות גבוהה יותר? כמובן שמשום שהמלגזה היא כלי שדורש הרבה יותר מיומנות ויש בו יותר מרכיב של סיכון. מי שלא עובר את הריענון בזמן - רישיונו יישלל ממנו.

כעת התהליך כולו מוכר וברור

לאחר שקראתם את המאמר, אתם יודעים בדיוק מהם השלבים הנדרשים בהסמכת אדם לנהיגה על המלגזה. אתם כעת מוכנים יותר לקראת המשימה החדשה בחייכם - ואנו מאחלים לכם שתעברו את ההסמכה בהצלחה.

המאמר נכתב באדיבות חזני יוסף בע"מ - השכרת מלגזות
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים