כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הגדרת תשתית אינטרנט – עשה זאת בעצמך

כיום, כל אחד יכול להגדיר תשתית אינטרנט בעצמו ללא תלות בטכנאי. להלן טיפים להגדרת תשתית

11/10/2015
נראה כי משנה לשנה עולם המחשוב והאינטרנט הופך ליותר בהיר ונגיש. אם נחשוב על זה - עד לפני כמה שנים, כדי לבנות אתר אינטרנט, היינו צריכים לפנות לחברה המתמחה בבניית אתרים ואילו כיום כל אחד מסוגל לבנות אתר נפלא (פחות או יותר מתוך שינה), לתפארת מדינת ישראל.
העניין הוא שלא זו בלבד שרשת האינטרנט הפכה לנדבך כה חשוב בחיינו, עד כדי כך שיש כבר מומחים המשווים אותה לרשת חשמל (במובן הזה שרק כשיש תקלה, מודעים לחוזק התלות), אלא שהפעולות השונות והיישומים השונים הקשורים באינטרנט נהפכו לפשוטים יותר ומובנים יותר במהלך השנים. אי לכך, אם בעבר על מנת להגדיר לצורך העניין תשתית אינטרנט, היה צריך להזמין טכנאי רשתות מוסמך, הרי שכיום הגדרת תשתית אינטרנט יכולה להיעשות באופן עצמאי.

הגדרת תשתית אינטרנט – מה חשוב לדעת?

להלן שלוש האפשרויות המרכזיות העומדות בפניכם אם ברצונכם להגדיר את תשתית האינטרנט שלכם בעצמכם, ללא נוכחות של טכנאי רשתות:

• הגדרת תשתית מול ספקית האינטרנט או מול בזק או HOT – כיום, רק חברות בזק וHOT- מספקות תשתית אינטרנט בישראל, אך לאחר רפורמת הפס הרחב אין צורך לעבוד ישירות מולן וניתן לעבוד אך ורק מול ספקית האינטרנט אשר מסוגלת לספק שירות טכני, שירות לקוחות וחשבונית אחת משותפת. בכל מקרה ומקרה באפשרותכם להגדיר את התשתית באמצעות ליווי טלפוני של אחד מהגופים הרלוונטיים לבחירתכם. שימו לב – הרפורמה רלוונטית בשלב זה לבעלי תשתית קיימת של בזק בלבד.

• הגדרה באמצעות מדריכים אינטרנטיים – מאחר וקיים מגוון רחב של ראוטרים ומודמים וכל אחד דורש הגדרות שונות, הרי שכיום ניתן למצוא מדריכים באינטרנט המסבירים בצורה פשוטה וברורה כיצד להגדיר את תשתית האינטרנט שלכם, כאשר כל מדריך מתייחס לסוג אחר של ציוד קצה.

• עם קצת עזרה מחברים... – במידה ואתם נתקלים בקשיים, כמובן שאתם יכולים להסתייע בקרוב משפחה, שכן, קולגה או חבר שקצת מבין בתחום או התעסק בעבר, בצורה כזאת או אחרת, בהגדרות של ציוד מחשוב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים