כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי צורפות ועיצוב תכשיטים

צורפות היא אחד מתחומי העיסוק העתיקים ביותר שקיימים כיום, ומדובר בתחום שיישאר רלוונטי עוד זמן רב. מקצוע הצורפות הוא אחד המקצועות העתיקים ביותר שעודם קיימים בחברה המודרנית שבה אנחנו חיים, כשמדובר במלאכת יד עדינה וייחודית שאחראית ליצור אחד החלקים המשמעותיים ביותר בחיים של רבים מאתנו – תכשיטים.

13/10/2015

מהי עבודתו של הצורף?

מהי עבודתו של הצורף?
הצורף הוא איש מקצוע ששולט במגוון טכניקות ומלאכות שמקנות לו את הידע הייחודי בשיבוץ אבנים יקרות, עיצוב תכשיטים, עבודה עם מתכות יקרות ועיבודן ממצב גולמי לתכשיט של ממש. גם כיום, כשרבים מבעלי המלאכה מוצאים את עצמם לא רלוונטיים מול התפתחות הטכנולוגיה והתעשייה, הצורף נשאר אחד מבעלי המקצוע הרלוונטיים והעסוקים ביותר, ותכשיטים יוצאים כמעט תמיד מידיים של צורף, בשביל לקבל חותמת איכות שמפעל לעולם לא יהיה מסוגל לתת להם.

משום כך, מדובר במקצוע בעל עיסוק ובעל רווחיות רבה מאוד גם בחברה שלנו כיום. אם אנחנו להשתלב בתחום העיסוק הזה, אנחנו יכולים להשתלב באחד ממגוון קורסים והכשרות מקצועיות שנותנים לנו את המיומנות המקצועית בתחום.

עדינות, דיוק ויצירתיות

אם אתם תופסים את עצמכם כאנשים יצירתיים שרוצים לפתח את היצר האופנתי והיצירתי שבהם, עם זיקה איכותית לעבודה עדינה בידיים ולמוטוריקה עדינה, עם ירידה לפרטים הכי קטנים, לימודי צורפות יכולים בהחלט להתאים לכם. עבודה עם חוט זהב או עם צינור זהב דק לא דומה לשום מלאכת יד אחרת, והיא עדינה הרבה יותר מטבעה ומצד שני חומר הגלם יקר הרבה יותר.

במסגרת לימודי הצורפות לומדים התלמידים רקע תיאורטי הקשור למקצוע ומכירים את הציוד המקצועי והכלים הרלוונטיים למקצוע.

התמחות בחומרים ואבנים

תכנית הלימודים בלימודי צורפות ממקצעת וממקדת את התלמידים בנושאים שונים, כמו יציקות, פיליגרן, ריקועים וסגסוגות מתכת. הלימודים כוללים גם תקופת התמחות באבקות אבנים ובחומר אקרילי. פרק התמחות זה מתמקד בעבודה עם זהב, שיבוץ בזהב, הכנת זהב לפי צבע, ויישום עקרונות וטכניקות של עיצוב לחוט זהב ולצינור זהב.

קורסים ושעות לימוד

נושאי הלימוד השונים כוללים ניסור, פיצור והלחמה, עיבוד מודלים בשעווה, הכרת המתכות השונות, עבודה מול בית יציקה, טכניקות שיבוץ באבני חן, חריטה ושיבוץ, עבודה באמייל ועוד.

קורסים ביסודות הצורפות מתפרשים בממוצע על כ-60 שעות במתכונת של שיעור בשבוע, בעוד קורס בצורפות בסיסית (שהוא מתקדם יותר) אורך כמאה שעות. קורס טכניקות מתקדמות מגיע לכ-180 שעות. לימודי הצורפות בהחלט יכולים להיות גם חלק מתואר ראשון בעיצוב תכשיטים.

לימודי צורפות – כרטיס הכניסה שלכם לעולם שכולו זהב

אפשרויות התעסוקה בעולם הצורפות הן אפשרויות רבות מאוד, מאחר ומדובר במקצוע רווחי בדרישה רבה הן כעוסק פרטי והן במפעלים ובתי מלאכה לייצור תכשיטים. אם תמיד נמשכתם לזהב ואתם מעוניינים להפוך את העניין שלכם למלאכה של ממש, בררו עוד היום על מסגרות לימודי הצורפות השונות בחרו את זו המתאימה לכם ביותר והצטרפו לעולם שכולו זהב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים