כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ניקוי משרדים לקראת החגים

לקראת השנה החדשה אנו מקווים לראות התחלות חדשות ולקצור את פירות המאמצים של השנה שעברה. כדאי, אם כן, להשאיר את כל מה שלא דרוש לנו להמשך הדרך מאחורינו, ולצורך כך יש צורך בניקוי יסודי של המשרד.

24/09/2012
תחום הניקיון במשרד חשוב ללא כל צל של ספק, ומשפיע בצורה ישירה על הבריאות שלנו. יחד עם זאת, נושא זה הולך לאיבוד ביומיום הלחוץ של כל בית עסק או חברה. ראש השנה הוא בדיוק הזמן להאט את הקצב, ולתת את הדעת לנושאים של סדר וניקיון.

סדר וניקיון בעמדות העובדים

סדר וניקיון בעמדות העובדים
בראש ובראשונה, חשוב לזכור שיש דברים שכל עובד צריך לעשות בעצמו, וזה ארגון וסידור של הניירת. כשכל הניירת מסודרת, תהליכי העבודה מתנהלים טוב יותר. במרבית המקרים עובדים לא דואגים לסדר, ומכאן נובעות תקלות רבות. ישנם לא מעט מקומות עבודה שמכריזים על יום שיוקדש לסידור השולחן, התיקים וכל הניירת המשרדית.
אחרי שדאגנו לסדר, יש לדאוג גם לניקיון. אחרי שאנשים הזיזו תיקים, תיקיות, טריים ואביזרי משרד נוספים, הם גילו כמה אבק הצטבר בכל המקומות הללו. כאן נכנסים לתמונה אנשי מקצוע, שיעזרו לעובדים לנקות אבק ממקומות קשים לגישה, ושלא מטופלים ביומיום. עובדי הניקיון לא מזיזים על דעת עצמם חפצים על השולחן של העובדים, ולכן שיתוף הפעולה בין אנשי מקצוע לעובדים יכול להביא לתוצאות טובות.

ניקוי תקופתי ויסודי

בכל משרד קיימים שירותי ניקיון שוטפים, אשר כוללים ניקוי תאי שירותים, שטיפת רצפה ואספקה של כלים חד פעמיים. אך נושאים כמו ניקוי שטיחים וחלונות למשל נדחקים לאחור. ראש השנה זו התקופה שבה צריך להתייחס ברצינות לנושאים אלו. ניקוי שטיחים מתבצע על ידי מומחים שיודעים להוציא כל כתם מכל שטיח, כמו גם ניקוי חלונות שמתבצע בעזרת חברות המתמחות בעבודות סנפלינג. ישנן חברות ניקיון המספקות את כל השירותים תחת קורת גג אחת, ויש כאלו שמתמחות בתחום צר. מה שחשוב הוא לפנות לחברות מקצועיות, שמכירות היטב את התחום.

פיקוח על חברת הניקיון

במרבית המקרים, חברות ומשרדים סומכים על חברות הניקיון שלהם, ואין טבעי מכך. עם זאת, כשמדובר על ניקיון יסודי לקראת החג, יש מקום לבדוק את העבודה של החברה. בראש ובראשונה יש לוודא שהניקיון מתבצע ברמה הדרושה לאותה חברה, והדרך היחידה להיות בטוחים בכך היא להיות בשטח בזמן העבודה. מעבר לזאת, חברת ניקיון שסיפקה שירות מעולה בהתחלה, לעיתים מאבדת מיעילותה, ושירותיה הופכים להיות פחות ופחות טובים. ניקיון לקראת ראש השנה זה הזמן הטוב ביותר לבדוק האם השירות שמקבלים המעסיקים הוא טוב כבעבר. במידה ולא – זה הזמן להעיר על כך. ברגע שיש פיקוח הדוק, עובדי הניקיון גם לא יעגלו פינות ולא "יפספסו" את האבק על שולחן המזכירה, או את כתמי הקפה על שולחן הדיונים של המנהל.
ניקיון יסודי ויעיל דרוש לכל משרד, אבל קשה למצוא זמן בלחץ היומיום כדי לדאוג לביצוע המשימה. היות והלחצים יורדים במקצת לקראת החגים, אין זמן טוב יותר מלבצע ניקוי יסודי של המשרד. חשוב לפקח על כל עבודות הניקיון שמתבצעות במשרדי החברה, וכך ניתן יהיה לוודא שאכן הכול נקי ומסודר, בהתאם לדרישות המעסיק.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים