כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פלטות עץ לבנייה עצמית לבית ולגינה

פלטות עץ לבנייה עצמית של מדפים, שולחנות לדירה או פרגולות ודקים לגינה, במאמר הבא תוכלו לקרוא כמה מהאפשרויות אותן תוכלו לבנות לבד בעזרת פלטות עץ.

14/10/2015
ביקור במחסן עצים יכול לחשוף אתכם לפלטות רבות המשמשות לטובת בנייה עצמית. בין היתר, תוכלו לבנות מדפים, פרגולות, דקים, שולחנות לגינה ועוד. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הפרויקט.

בנייה עצמית היא משימה פשוטה מכפי שנהוג לחשוב. כמעט כל מי שיש לו חוש טכני מינימאלי יכול לקחת חלק בפרויקט מן הסוג הזה. הסוד הוא לבחור היטב את פלטות העץ ולבקר לפחות פעם אחת במחסן עצים כדי להתייעץ עם אנשי מקצוע. פלטות עץ יקבעו את עמידות הבנייה, את איכות התוצר ואת שביעות הרצון שלכם. מעבר לכך, לפלטות עץ מסוימות יש השפעה על מידת המאמץ שתצטרכו להשקיע על מנת לגלף, לנסר ולצבוע את התוצר הסופי.

סוגי בנייה ואפשרויות עץ שונות

הנה רק כמה מהאפשרויות אותן תוכלו לבנות לבד בעזרת פלטות עץ:

• מדפים לחצר, לגינה ולבית
• פרגולות ודקים
• שולחנות, כסאות ורהיטים
• ארונות ופתרונות אחסון
• פסלים דקורטיביים

בכל מחסן עצים יציעו לכם לבחור בין קורות עץ, עץ גושני, עץ רב שכבתי, עץ דו שכבתי, רשתות עץ, בולי עץ ופלטות עץ. העדיפו פלטות עץ בגלל המאפיינים שלהן, אך אל תשכחו להגדיר מראש את הצרכים הספציפיים. פלטה היא לוח עץ בשטח גדול לחיתוך בצורה ובמידה הנדרשת. לצורך השוואה, קורות עץ הן עמודים וסמוכות ועץ גושני הוא עץ מלא ועמיד בחתכים גדולים המגיע במראה כבד ומאסיבי.

איך בוחרים מחסן עצים

כפי שניתן לראות, הבחירה של פלטות עץ תלויה בהיצע שיש בתוך המחסן. התפקיד שלכם בהקשר הזה הוא לבחור מחסן אמין שמחזיק סוגים איכותיים של פלטות. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

א. בדקו את סוגי העץ מראש – תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט או להגיע בעצמכם למחסן ולבדוק את סוגי העץ הזמינים. שימו לב לפערי המחירים, לעובי ולמפרט של עצים פופולאריים ונפוצים כמו אורן, איפאה, טיק, מייפל, אגוז, אורן ואלון. בנוסף, תוכלו להחליט להשתמש בפלטות עץ מיוחדות יותר, אך במקרה כזה תצטרכו לשלם סכום גבוה יחסית על הבנייה והתוצר.

ב. בררו על מוצרים נלווים – נצלו את הביקור במחסן עצים כדי לרכוש מוצרים נלווים שילוו אתכם במהלך הפרויקט. אם אתם מתכננים לבנות פרגולות, מדפים, שולחנות, ארונות או פסלים, יש צורך במוצרי עיבוד עץ. רכשו כלי עבודה בטיחותיים ומוצרי בנייה בסיסיים. בדקו אילו מוצרי נגרות מתאימים לכם וקראו היטב את הוראות היצרן טרם השימוש.

ג. שלבו שירותים נלווים – בחלק מהמחסנים יציעו לכם שירותים נלווים שיחסכו זמן וכסף. השירותים הנלווים העיקריים הם עיבוד וחיתוך עצים, הדבקת קנטים לפלטות עץ וצביעת עצים.

לסיכום, השקיעו בבחירה של מחסן עצים לא פחות מאשר בבחירת פלטות עץ. השתמשו בהן בצורה נכונה ותוכלו לבנות כל דבר באופן עצמאי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים