כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי הגנה עצמית – חשוב שנדע!

קרב מגע היא שיטה חסכונית, יעילה ושימושית מאין כמוה להגנה עצמית. אדם המשתמש בה אינו נזקק לאביזרים חיצונים. לא נדרשת השקעה בתשתית ובציוד כדי ללמוד אותה, להפנים ולהטמיע אותה. נדרשת הכשרה כדי להגיע לשליטה בטכניקה לצורך שימוש ייעודי בה במקום ובזמן שבו עשוי להידרש שימוש בה.

18/10/2015

קרב מגע

קרב מגע
קרב המגע הוא אומנות לחימה ייעודית, שימושית ואפקטיבית. ספק אם חובבי אסתטיקה יראו בה מודל לחיקוי, אבל אין ספק כי בארגז הכלים האישי שנועד לסייע לבני אדם לשהות ולהרגיש בטוחים במרחב הציבורי ובכל מקום שמור לקרב המגע מקום חשוב.

השיטה, שפותחה על מנת לתת מענה לחיילי צה"ל העלולים להיקלע למצבים שבהם יש עליהם איום קיומי, הפכה זה מכבר למבוקשת על ידי רבים. קורסים שונים מכשירים אנשים בגילאים שונים לרכוש ידע ושליטה בקרב מגע.

בקרב מגע נעשה שימוש בכל איברי הגוף בכלל ובידיים וברגליים בפרט. באמצעות הטכניקה הנרכשת ניתן להתגונן מפני סוגים ואופנים שונים של תקיפה, לרבות מול איומי סכין ואקדח, ניסיונות חביקה וחניקה, מכות ועוד.

כאשר אדם מיומן בקרב מגע עומד מול קבוצה של אנשים המתגרים בו ומנסים להתנכל לו- השימוש בטכניקת הקרב עלולה להבריח מי מהם שחושבים להצטרף אל הראשון שמעז "להתעסק" עם האדם המיומן.

אף שהקרב מכונה קרב מגע- נכון ואף מומלץ- משיקול פרקטי ענייני ונקי – להימנע ממגע במקרים שבהם ניתן להתחמק ולמנוע את המגע, שהרי תמיד קיימת סכנה של היפגעות.

שיטה לנטרול איומים וסכנות

קור רוח ושיקול דעת הם מענה נכון למצבי איום. אימון ממושך עד להטמעת התרגילים השונים חשוב ביותר כדי להביא לידי ביטוי בנקודת זמן כל שהיא את כל מה שאדם יודע. בשברירי שנייה נדרש האדם המאוים להפעיל את הטכניקה הייעודית לנטרול האיום. זה מצב המחייב דריכות וערנות מתמידים.

יש אנשים רבים שעל אף שהם יודעים היטב כיצד לנהל קרב מגע הם מעולם לא נדרשו להילחם בו, אבל אי אפשר להפריז בחשיבות תרומת שליטתם בטכניקה לחיזוק הביטחון והדימוי העצמיים שלהם ולתחושת הרוגע והשלווה שלהם בכל מקום שבו הם נמצאים. הביטחון והאמונה ביכולתם ובכוחם להשתמש בטכניקה שהם אימצו והטמיעו בתוכם מקנים להם אפשרות לחוש בטוחים ומוגנים בכל סביבה.

כיום, כאשר המרחב הציבורי רווי אלימות לסוגיה השונים, המאומנים והמיומנים בקרב מגע רוכשים יתרון יחסי חשוב על אנשים אחרים. עצם הידיעה של השולטים בקרב מגע כי הם יכולים לעשות בו שימוש בכל עת מאפשרת להם להתהלך בכל מקום כשהם בטוחים כי כל רע לא יאונה להם.

היכן ניתן ללמוד קרב מגע

ישנם מספר מקומות בישראל ובחו"ל בהם ניתן להירשם לקורסים המלמדים קרב מגע. במקום מקצועי יציעו לכם קורסים המותאמים לילדים, נערים, נשים וגברים. ניתן להתחיל ללמוד בכל שלב וללא כל ידע מקדים. הקורסים מחולקים לגילאים ולרמות כך שתוכלו להתקדם וללמוד בקצב שלכם ובהתאם לרמה הנוכחית שלכם.

חשוב לבדוק כי המדריך אשר מעביר את הקורסים הינו מדריך מוסמך בעל הכשרה מתאימה וידע מעשי בקרב מגע.

נכתב באדיבות שרון רפאלי – פרו קרב מגע
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים