כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שצריך לדעת על מיסוי מקרקעין

אם אתם עומדים לבצע עסקת מקרקעין או כל פעילות אחרת בתחום הנדל"ן וחולמים על כסף שיזרום לכיסכם ללא הגבלה ועל מנוחה ונחלה, כדאי שתעצרו ותתייעצו עם יועץ נדל"ן מקצועי המומחה במיסוי מקרקעין טרם ביצוע העסקה.

18/10/2015

מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין
מיסוי מקרקעין הינו אחד התחומים המניבים והרווחיים ביותר עבור משרד האוצר. אין כמעט פעולה בתחום המקרקעין והנדל"ן שלא הוטל עליה מס מקרקעין כזה או אחר על ידי המדינה. מיסים רבים מסוגים שונים מוטלים על תחום המקרקעין, והופכים את הפעילות בו למורכבת, מאתגרת ולעתים ללא כדאית ולא משתלמת כלכלית.

4 המיסים העיקריים שאתם צריכים להכיר

מסים רבים ומגוונים מוטלים כמעט על כל פעילות בתחום הנדל"ן, וקצרה היריעה מלפרט את כולם, אולם ישנם ארבעה מיסים עיקריים שחשוב להכיר לפני שהולכים לחתום ולאשר עסקה בתחום הנדל"ן:

מס השבחה – במידה ורכשתם דירה והרחבתם אותה או שיפצתם אותה באופן משמעותי וכתוצאה מכך ערכו של הנכס עליה, תיאלצו לשלם למדינה אחוז מסוים מערכו החדש של הבית, גם אם אינכם מתכוונים למכור את הדירה.

מס שבח – הינו מס המוטל על רווחי הון הנובעים ממכירת מקרקעין מכל סוג, ובכלל זה מניות האיגוד מקרקעין. מס שבח המאוגד תחת קטגוריית מיסוי מקרקעין, נועד לבחון את הרווח הכספי שנבע לאדם מכל עסקת מקרקעין אל מול המחיר ששילם בעת רכישת הנכס, בהתאם לשיעורי מס משתנים.

חוק מיסוי מקרקעין מכיל מערכת מורכבת של פטורים ממס שבח אותם יש לבחון לעומק בכל תיק לגופו. במידה וביצעתם עסקת נדל"ן ויש לכם רווח ממנה, תיאלצו לשלם אחוז מסוים מהרווח לאוצר המדינה.

מס מהכנסות על שכר דירה – מדובר למעשה במס הכנסה רגיל, אולם מתוך כוונה להקל על ציבור השוכרים והמשכירים, האוצר פטר את 50,000 השקלים הראשונים שתרוויחו מהשכרת הדירה שלכם ממס.

מס רכישה – במידה ורכשתם דירה שנייה, המדינה מטילה עליכם מס מיוחד. ככל שמדובר בסכומי כסף גדולים יותר, כך המס שתיאלצו לשלם גבוה יותר. מס רכישה הינו מס מקרקעין המשולם על רכישת זכויות במקרקעין, כגון רכישת בית פרטי, דירת מגורים, מגרשים חקלאיים וחנויות לעסקים. מס רכישה אינו קבוע ואינו מהווה אחוז מסוים מסה"כ עלות עסקת המקרקעין, אלא מחושב באופן מדורג.

יעוץ של מומחה נדל"ן יכול להיות שווה הרבה כסף

מסים אלו ואחרים עלולים להקשות על ביצוע עסקת מקרקעין ואף לגרום לה להיות בלתי משתלמת וכדאית, על אחת כמה וכמה שלרובנו אין לא את הידע ולא את הכלים לבחון זאת.

מרבית הטעויות נובעות מכך שנעזרים באדם שאינו בקיא בכל סעיפי החוק, טועים בניתוח ובחירת הליכי המיסוי הנכונים והמתאימים ללקוח, בטרם חתימת עסקת מכירת נכס או רכישת נכס, ובכך נכשלים שהשגת המטרה לחסוך בהוצאות מיסוי המקרקעין.

לכן, אל מנת שלכם זה לא יקרה, מומלץ ואף מתחייב להיוועץ בסוכן נדל"ן מקצועי, מומחה במיסוי מקרקעין, בעל וותק וניסיון, אשר יילווה אתכם באופן יסודי ורציני טרם הביצוע.

המאמר באדיבות מיכאל – יועץ נדל"ן ברימקס לכולם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים