כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ריצוף אבן טבעית בבתים

אבן טבעית יכולה לשמש לריצוף וחיפוי של בתים פרטיים. במאמר הבא נציגי סוגי אריחי אבן טבעית המיועדים לכל סוגי הבנייה ונבין באיזה איזורים בארץ כדאי לשלב ריצוף כזה

20/10/2015
ריצוף הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בבית. הריצוף קובע את הפונקציונאליות של החדרים השונים, את מידת המאמץ שנצטרך להשקיע בניקיון וגם את ערך הנכס. כדאי לבחור היטב פתרונות ריצוף ולהכיר את ההבדלים בין סוגים שונים של אבן טבעית. האבן משמשת לריצוף בתים בכל רחבי הארץ והיא נפוצה בצפון, במרכז ובדרום. הסיבות לכך הן שמדובר על ריצוף משתלם ואקסקלוסיבי. ריצוף אבן טבעית לבתים משנה לחלוטין את אופי החלל והיא מומלצת על ידי מעצבי פנים.
אלו סוגי האבן הטבעית שיכולה לשמש לחיפוי וריצוף בתוך חדרי הפנים של בתים פרטיים:

א. בזלת

זו אבן הנוצרת ממחצב טבעי ומגמה שהתייבשה. הבזלת נמצאת בעיקר בסביבות הכנרת ורמת הגולן, ובאיזורים אלו היא גם יותר פופולארית בקרב בעלי הבתים והדירות. עלויות השינוע הנמוכות מאפשרות ללקוחות להשתמש בבזלת כדי לרצף את הבית. בנוסף, ניתן למצוא בזלת עם נקודות זהובות שנוצרו ממותכי מתכות.

ב. אבן ביר-זית

תושבי המרכז נהנים מזמינות גבוהה של אבן ביר-זית הנמצאת ליד האוניברסיטה ברמאללה. האבן מתאפיינת בגוונים של אפור, היא כוללת טקסטורה עדינה והיא מגיעה במבחר מצומצם יחסית של דוגמאות.

ג. דארמה

זו אבן שיש עם גוון מיוחד של אפור-חום. במקור מדובר על אבן שמגיעה מטורקיה, אך המחיר שלה בארץ זול מכפי שנהוג לחשוב. יש גם אבני דארמה שמפוזרות ברחבי העולם לאחר הפקתן באיראן.

ד. כורכר

אבני כורכר נמצאות בשפע ברחבי הארץ. כורכר היא אבן חול נקבובית הנוצרת בשל תהליך של התגבשות הקוורץ. הסיבה להתגבשות היא שילוב של לחות ומליחות. מלבד כורכר ישראלי, ניתן לבחור ריצוף אבן טבעית בבתים על בסיס סוגי כורכר המגיעים מספרד, איטליה, יוון וארצות נוספות באגן הים התיכון.

ה. אבן גיר

כל סוגי האבנים הנקבוביות שמקורן במשקעים המכילים קלציט נקראות אבן גיר. זו אבן המתאפיינת בצבע לבן עד בהיר, ניתן למצוא אותה בצידו של אגן התיכון והיא משמשת גם לריצוף חללי חוץ בגינות, חצרות ומרפסות.

איך בוחרים פתרונות ריצוף אבן טבעית בבתים?

בעלי בתים שרוצים לרצף עם אבן טבעית יכולים להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל הצעת מחיר מסודרת לפי מאפיינים האבן. כדאי לברר לגבי העמידות של האבן, הוראות התחזוקה והיכולת שלה להימנע מפני ספיגת חומרים ולכלוך. פתרונות ריצוף של אבן טבעית בבתים אמורים להחזיק מעמד לאורך שנים והם משתלמים בהשוואה לסוגי ריצוף אחרים.
לסיכום, יש סוגים שונים של ריצוף אבן טבעית בבתים. הדרישה לריצוף באיזורים שונים בארץ נובעת מהשכיחות של האבנים ומכור מחצבתן הטבעי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים