כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודות שיפוצים בחורף

בעלי בתים ודירות יכולים לנצל את תקופת החורף על מנת לבצע שיפוצים. במאמר הבא נסביר מה מאפיין שיפוצים מן הסוג הזה ונביא טיפים לבחירת אנשי מקצוע מתאימים.

20/10/2015

למה לשפץ דווקא בחורף?

קיימות מספר סיבות שיכולות להסביר מדוע קיימת עלייה בביקוש לעבודות שיפוצים בחורף. ראשית, עלות השיפוצים בחורף זולה משמעותית בהשוואה לקיץ. בתקופות הקיץ הביקוש עולה על ההיצע ואנשי המקצוע או הקבלנים יודעים לנצל את זה.
שנית, בתקופת החורף מבלים בעלי בתים ודירות שעות רבות ברצף בתוך חלל הפנים. הם מזהים את התקלות הנפוצות ובוחרים לבצע שיפוצים כדי לשפר את איכות החיים. בנוסף, השיפוץ בחורף הוא אלטרנטיבה למעבר דירה ורכישת בית חדש. ניתן לבצע שיפוץ יסודי בחורף ולהתחיל את הקיץ עם סגנון עיצוב שונה לחלוטין.

הבדלים בין שיפוצים בחורף ובקיץ

הבדלים בין שיפוצים בחורף ובקיץ
על אף האמור לעיל, לא ניתן להתעלם מההבדלים בין עבודות שיפוצים בקיץ ובחורף. הנה כמה מהם:

א. תנאי מזג אוויר

בימים סוערים וגשומים קשה לבצע שיפוצים בגינה, בחצר, במרפסת או על הגג. אם השיפוצים כוללים קירוי מחדש או פתרונות איטום, עדיף לחכות איתם לקיץ או לפחות לימים יבשים. שיקולים אלו לא רלוונטיים בתקופת הקיץ, אך בחורף הם עשויים לגרום להבדל משמעותי בתוצאות.

ב. בחירת חומרים

קבלני שיפוצים צריכים לבחור היטב את החומרים שאיתם הם מעוניינים לשפץ את הדירה או הבית בחורף. החומרים אמורים להתייבש במהירות, עליהם להיות אטומים מפני רטיבות ונזילות והמחיר שלהם אמור להיות משתלם. רק קבלני שיפוצים מנוסים יידעו לבחור את החומרים המתאימים עבור עבודות בחורף.

ג. לוח זמנים

כל עיכוב בלוח הזמנים של הפרויקט גורר נזקים בלתי הפיכים בתקופת החורף. אם קבלן שיפוצים מבצע את העבודה ביום ללא גשם אך מתעכב במשך מספר שעות, החומרים לא מספיקים להתייבש וכל המאמץ יורד לטמיון. הקפדה על לוח זמנים חייבת לעמוד בראש סדר העדיפויות של קבלני עבודות שיפוצים בחורף.

איך בוחרים קבלן שיפוצים מקצועי?

מי שמבין את ההבדלים בין עבודות שיפוצים בקיץ ובחורף יכול לבחור טוב יותר את הקבלן המבצע. כדאי קודם כל להגדיר את אופי העבודות ואת היקפן. בתקופת החורף אפשר לבצע עבודות ממוקדות כמו החלפת ריצוף, בניית קיר גבס, צביעת קירות או שיפוץ גינה. אפשרות אחרת היא לבצע עבודות מאסיביות יותר כמו הוספת חדרים או איטום גגות וקירות. חשוב לתכנן היטב את השיפוץ ולחלק את האחריות בין בעלי המקצוע.

והכי חשוב: שמרו על בטיחות

קבלן שיפוצים שעובד בחורף ישקיע בהכנת התשתית. עליו לתקן או להחליף צנרות מים, להזיז נקודות חשמל ולבצע סיור בשטח. כך ניתן לשמור על רמת בטיחות גבוהה בעבודות בתנאי מזג אוויר קיצוניים. למרות שהחורף בישראל לא נוטה להיות סוער, אין להקל ראש במשמעות ובמאפיינים הייחודיים של חלק מהימים הגשומים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים