כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך בוחרים פרגולה לגינה?

בשנים האחרונות רואים יותר ויותר פרגולות בגינות ובמרפסות, וזאת בזכות יתרונותיהן כפתרון הצללה שבאמת מספק צל מחד, ושמשתלב בצורה טבעית במראה הכללי ואף משדרג אותו מאידך. למרות זאת, בחירת פרגולה לגינה יכולה להיות החלטה לא פשוטה. זאת מכיוון שצריך להביא בחשבון מספר פרמטרים שישתלבו יחדיו, ויספקו לכם את המענה הטוב ביותר. הנה לפניכם המדריך המלא שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה בנוגע לפרגולה הטובה ביותר עבורכם.

22/10/2012

בחירת פרגולה – על מה לשים דגש?

היום ניתן לעצב פרגולות במגוון רחב של סגנונות. אמנם, לכאורה, הבחירה צריכה להיות פשוטה, משום שיש פרגולות מעץ וכאלה מאלומיניום, וכל מה שצריך הוא לבחור בזו שמתאימה לכם יותר:
פרגולת עץ – פרגולה שיש בה משהו חם יותר שמוסיף מאוד לאווירה הכללית בגינה ושבתחזוקה לא מורכבת תוכל לשמש אתכם לאורך זמן.

פרגולת אלומיניום – פרגולה בעלת עיצוב מודרני "קר" יותר, תחזוקה פשוטה ועמידות לאורך זמן.
אבל, גם לאחר שבחרתם את החומר שמתאים יותר לטעמכם, הרי שאתם צריכים להחליט עוד כמה החלטות חשובות לפני תחילת העבודה:
סוג העץ – אם בחרתם פרגולת עץ, תצטרכו לבחור את סוג העץ המתאים לכם יותר: אורן סטנדרטי שנחשב לעץ פשוט יותר ולכן הוא גם זול יותר, עץ גושני שהוא איכותי ועמיד יותר או עץ דו שכבתי או רב שכבתי, שנחשב לאיכותי וליוקרתי ביותר.

העיצוב – בין אם בחרתם עץ או אלומיניום, עליכם לתכנן מראש איך בדיוק תיראה הפרגולה עצמה. יש עיצובים בקווים ישרים יותר, יש כאלה בעיצובים מעוגלים, יש כאלה המשלבים חומרים נוספים ויש כאלה יוקרתיים במיוחד. חשוב לשבת עם בעל המקצוע ולבצע תכנון מוקדם של הפרגולה, על מנת שלא תהיינה אי הבנות ושבסופו של יום תוכלו ליהנות מפרגולה שגם מספקת את הצורך שלכם בצל וגם משתלבת בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי במקום.
הגודל – חשוב מאוד להחליט מראש מה יהיה גודל הפרגולה. כדאי להבטיח שהיא לא תהיה קטנה מדיי, על מנת שתוכלו לשבת תחתיה בנוח וגם לארח אנשים מבלי שאיש מהם יצטרך לשבת בשמש. כדאי גם לוודא שהיא לא תהיה גדולה מדיי, על מנת שלא תחסום לחלוטין את קרני השמש ותמנע מהן להגיע אל הצמחייה שבמקום ואל תוך הבית פנימה.

המחיר – המחיר הוא שיקול חשוב בבחירת פרגולה. המחירים של פרגולות עץ יכולים לנוע בין 400 ₪ ל – 1000 ₪ לכל מטר רבוע, כשהמחיר מושפע מסוג העץ, בעיבוד שהוא עובר, בעובי הקורות ועוד. מחירה של פרגולת אלומיניום הינו כ-1000 ₪ לכל מטר רבוע, וזאת בשל יתרונותיו הרבים של החומר (עמידות לאורך זמן, ללא בלאי, אפשרות הוספת גג חשמלי ועוד). חשוב לבקש הצעת מחיר ממספר חברות המתמחות בתחום, ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם מכל הבחינות.

בחירת חברה

מילה אחת על מבצעי העבודה. על מנת לדעת שיש לכם עסק עם מומחים בתחום, מומלץ מאוד לבקש מנציגיהן של מספר חברות לראות דוגמאות לעבודות שביצעו, ולא רק בתמונות אלא ממש בשטח. בדרך זו תוכלו לקבל גם אינדיקציה ברורה לאיכות העבודה וגם המלצות (או הסתייגויות) מלקוחות לשעבר, ולבחור בחברה שיש הוכחות בשטח למקצועיותה.

לאחר שתבחרו את סוג הפרגולה שמתאימה לכם ואת החברה שתספק לכם את השירות, תוך מספר ימים תוכלו ליהנות מפתרון הצללה מצוין, שישדרג את מראה הגינה שלכם בצורה משמעותית. בהצלחה!

המאמר נכתב באדיבות חברת אומנות בפרגולה המספקת מגוון פתרונות הצללה וקירוי מעץ
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים