כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

החשיבות של איטום קירות חיצוניים לבית

יש לא מעט עבודות איטום אשר אותן קבלני איטום יכולים לבצע ברמה גבוהה מאד. לרוב אנו חושבים על עבודות איטום של הגג, עבודות איטום למרפסת, או עבודות איטום לקירות ולריצוף בתוך הבית שלנו. עם זאת, יש בהחלט חשיבות אדירה גם לעבודות האיטום אשר נעשות על הקירות החיצוניים בבית שלנו. מדוע זה כה חשוב ומה ההשפעה שלהם?

22/10/2015

קו ההגנה הראשון

קו ההגנה הראשון
לא כולם מבינים זאת, אבל הקירות החיצוניים הם בעצם קו ההגנה הראשון של הבית. ממש כמו שהעור של הגוף שלנו מונע חדירה של חיידקים ומזיקים - כך גם הקירות החיצוניים של הבית. רק משאלו כושלים, צריך לבוא לידי ביטוי האיטום הפנימי שיש בתוך הבית. על כן, חובה קודם כל להשקיע באיטום של היקרות החיצוניים, שכן יש לכך לא מעט השלכות.

חדירת רטיבות לבית

הסיבה המרכזית שבגינה כדאי לפנות אל קבלני איטום שיבצעו איטום בקירות החיצוניים, נוגעת לכך שאיטום לקוי בקיר חיצוני משמעותה חדירה של רטיבות לתוך הבית שלנו. אם אתם תוהים כיצד מתחילים להופיע כתמי רטיבות על קירות הבית שלכם - אפשר שהסיבה לכך היא הבעיה בקירות החיצוניים. במיוחד הדבר נכון לקירות חיצוניים ישנים יחסית בני 25 שנה ויותר מכך. אלו קירות שעשויים מחומרים כמו אבן או שיש, ואלו אינם בהכרח כה עמידים לגשמים לאורך זמן, ולכן מתחיל תהליך התפוררות פנימי וחיצוני שלהם. במקרים הללו, קבלני איטום יכולים לבצע את העבודה במהירות, ובעזרת חומר שנקרא סילוקסן, ניתן לשקם את הקיר החיצוני ולאטום אותו מחדש לרטיבות.

חדירה של חום

זה נכון שהנזק המרכזי לאורך זמן הוא הרטיבות שמאכלת את הבית מבפנים, אבל ישנו גם נזק אפשרי בקיץ. בעידן המזגנים קל להתעלם מכך, אבל בידוד טוב בקירות החיצוניים, גם עוזר למנוע חדירה של חום פנימה לתוך הבית. אם אתם מרגישים שאתם צריכים להפעיל את המזגן והמאוורר גם בימים שאינם כה חמים ולוהטים - כנראה שיש לכם בעיה בקירות החיצוניים בבית שלכם! זו עוד סיבה טובה להזמין קבלני איטום שיבצעו את התיקונים הנדרשים.

הרס של היסודות

סיבה נוספת לבצע עבודות איטום בקיר החיצוני, הוא במצב של רטיבות כלואה. רטיבות כזו אולי לא בהכרח תפגע ישירות בקירות בתוך הבית ,אבל לאורך זמן היא עלולה לחלחל לתוך היסודות של הבית ולהרוס אותם. זהו מצב מסוכן מאד, גם אם קיצוני ונדיר, שעלול לגרום לבעיות בטיחות במבנה בהמשך.

אין שום טעם לקחת סיכון

אם אתם רואים כמה סימנים שונים לבעיות של בידוד ואיטום, אך ברור לכם שאין לכם שום בעיה בגג או בריצוף שלכם - ככל הנראה האשם הוא הקיר החיצוני והאיטום הלקוי שלו. רצוי כמובן להזמין מומחה לאיטום שיבצע בדיקה מקדימה ויוודא שהבעיה היא אכן בקירות - ואז יוכל לספק לכם את הפתרון הנדרש.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים