כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס Mcsa - ניהול רשתות

קורס ניהול רשתות של מייקרוספוט מיועד למי שיש לו נטייה טכנית ומעוניין להתמחות בתמיכה במוצרי מייקרוסופט, בדגש על ניהול רשתות מחשבים המבוססות על מערכות אלה וכן עבור בעלי מקצוע מתחום הרשתות, המבוססות על מערכת הלינוקס אשר מעוניינים להרחיב ידיעותיהם, התמקצעותם ואת אפשרויות התעסוקה שלהם בתחום.

25/10/2015

מה זה MCSA?

מה זה MCSA?
ראשי התיבות MSCA מייצגות את התואר: חבר מוסמך למתן פתרונות מטעם חברת מייקרוסופט. תואר בסיסי זה מהווה הקדמה גם לקורס מתקדם יותר של רשתות מחשבים שהוא MCSE.

תנאי הקבלה לקורס

תנאי הקבלה לקורס הינם ידע בסיסי בהפעלת מחשב, אנגלית ברמת הבנה וקריאה וראיון אישי עם המועמד, אם כי ישנם מוסדות לימודים אשר מעמידים תנאי קבלה נוספים כגון בחינות כניסה, ציונים, רקע טכני ועוד.

מה לומדים?

קורס MCSA מכיל חלק עיוני, בו לומדים על מערכות ההפעלה של מייקרוסופט, מבנה מערכות תקשורת בין מחשבים, מבנה המשתמשים במערכות אלה. בין יתר הנושאים הנלמדים בקורס, ניתן למנות הקמת רשתות מחשבים והגדרתם, אבטחת מידע, תחזוקת רשת מחשבים וציוד נלווה, תחזוקת שרתים, דואר, מדפסות ועוד. וכן חלק מעשי של פתרון בעיות תשתית, אבטחת מידע, תחזוקה ועוד.
הלימודים עצמם אורכים בין מאתיים לשלוש מאות שעות אקדמיות, המתפרסות על תקופה שבין חצי שנה לשנה ורבע (תלוי אם מדובר בלימודי ערב או בוקר) אשר עם סיומם יש לעבור בחינת הסמכה מטעם מייקרוסופט. לבוגרים נפתחת האפשרות להתקדם לקורס MSCE

איפה ללמוד?

עלותו של קורס MCSA הינה כעשרת אלפים ש"ח וישנם מוזסדות לימוד המשלבים בקורס מסלול מתקדם יותר ליצירת קורס מקיף וארוך יותר, בתוספת תשלום.
בחירת מוסד הלימודים מבוססת בעיקר על מחיר הקורס ועל נוחות שעות הלימוד, שכן רוב הנרשמים לקורס זה עובדים, לפחות בחלק מהזמן.

אפשרויות תעסוקה לאחר סיום קורס MCSA

עבור בוגרי קורס MCSA נפתח עולם שלם של אפשרויות תעסוקה, הן בענף ההיי טק והן בכל חברה אשר בה יש או מתוכננת להיות רשת מחשבים פנימית. החל משלב תכנון והקמת התשתיות, חיבור הרשת וניהולה בפועל וכלה בפתרון בעיות תחזוקה שוטפת, נסיונות פריצה לרשת ופתרונות אבטחת מידע לנושאים שצצים ברמה היומיומית, שליטה על כל מערכות המידע בחברוה, טיפול במדפו, דואר אלקטרוני, פקסים ולמעשה בכל הקשור למיחשוב.
ניהול רשתות תקשורת מחשבים נחשב לתפקיד מבוקש מאוד ו היצע העבודה גדול מאוד, הן משום שאין כמעט חברות המכבדות עצמן אשר לא נעזרות ברשת מחשבים והן משום שפתרון בעיות רשת מחשבים הוא נושא שלא כל עובד בחברה יכול להתמודד איתו עם ידע בסיסי בלבד וללא הכשרה מתאימה.
משכורתו של מנהל רשתות תקשורת מחשבים, בוגר קורס MCSA מתחילה בממוצע ב- 6,000 ש"ח ועם הנסיון עשויה גם להגיע לעשרת אלפים ש"ח ולמעלה מכך.
מעבר לכך, ניתן תמיד להרחיב את הידע בנושא רשתות התקשורת וללמוד קורסים נוספים ובכך לצבור התמחויות ולפתוח אפשרויות תעסוקה נוספות ונרחבות יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים