כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד לשמור על אינסטלציה תקינה בדירה?

לא צריך להיות אינסטלטור כדי לדעת, שכדי לנהל חיים שגרתיים תקינים בבית, חשוב מאוד לשמור על תחזוקה של כל מה שקשור באינסטלציה. למעשה, גם לא צריך להיות אינסטלטור כדי לעשות זאת. כאן תמצאו את כל הדרכים לתחזק זאת בעצמכם, ולסייע במניעת נזקי אינסטלציה במבצר הפרטי שלכם.

25/10/2015

תקלות נפוצות: סתימות והצפות

המקרים הנפוצים ביותר של בעיות אינסטלציה בדירות ובבתים הם הצפות וסתימות מכל מיני סוגים. למעשה, אם תשאלו כל אינסטלטור איזה סוג של עבודה הוא עושה הכי הרבה, אין בכלל ספק שטיפול בהצפות וסתימות זאת התשובה שתהיה.

וכל כך למה?

וכל כך למה?
כי סתימות והצפות מתרחשות בגלל שימוש ותחזוקה לא נכונים שלנו. למשל:

סתימה באסלה

מתרחשת בדרך כלל בגלל השלכה של מוצרים וחפצים שונים לאסלה, למרות שהם בכלל לא אמורים להיות שם. אלה יכולים להיות כל מיני צעצועים שהילדים מנסים לבדוק מה יקרה להם אם יושלכו לאסלה, אלה יכולות להיות שאריות מזון שהאסלה לא מצליחה להתמודד איתם, ואלה יכולים להיות גם מגבונים, שבסך הכול נראים "תמימים", אבל בפועל הם אחד הגורמים העיקריים לסתימות בצנרת הניקוז של אסלות. כמובן שסתימה באסלה עלולה לגרום למים לעלות ולהציף את הבית, ולכן זיהוי של המקרה והזמנת אינסטלטור במהירה – יכולים להיות כאן לעזר רב.

סתימה בכיור או באמבטיה

מתרחשת בעיקר בגלל שערות וחפצים שונים שמצליחים לעבור את המסננת הראשונית אבל נתקעים בצנרת וחוסמים אותה.

הצפה של ביוב

הצפה של ביוב נגרמת גם היא בדרך כלל בגלל סתימה של צנרת הביוב על ידי חפצים וגורמים שונים ומשונים, החל באותם מגבונים אמורים וכלה בשורשים של עצים.

אז מה אתם יכולים לעשות? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

כל התקלות האלה מחייבות הזמנה של אינסטלטור, אשר אמור לזהות את מקור הבעיה ולטפל בו, כמו גם לספק לכם את כל המידע על תחזוקה נכונה.

• ניקיון שוטף של פתחי הניקוז – על מנת למנוע סתימות שהן, בעצם, הגורמות להצפות, חשוב מאוד לשמור על ניקיון יסודי של פתחי הניקוז. רצוי לבצע את התחזוקה הזאת באופן יומיומי, אבל גם פעם בשבוע יהיה בסדר, אם תקפידו ולא תוותרו לעצמכם.

• בחירת חומרי ניקוי נכונים – הרבה פעמים גם חומרי הניקוי שבהם אנו עושים שימוש עלולים לגרום להתהוותן של סתימות, וזאת בגלל האבנית שהם מכילים. על מנת להימנע מכך, מומלץ מאוד לעשות שימוש בחומרי ניקוי ללא אבנית, וכך להיפטר לפחות מגורם אחד שעלול לגרום לסתימה ולהצפה שאולי תתרחש בגינה.

• הימנעות מהשלכת חפצים שונים לפתחי הניקוז – אם אתם באמת רוצים לשמור על צנרת האינסטלציה שלכם ולהימנע מהזמנת אינסטלטור כל שני וחמישי, כדאי מאוד שחפצים ומוצרים כמו שאריות אוכל, צעצועים ומגבונים תשליכו לפח, ולא לכיור או לאסלה שלכם.

קחו את הצנרת בידיים!

אין בכלל ספק, שאם תעזרו לעצמכם בנושא הזה, תוכלו למנוע הרבה מאוד תקלות במערכת האינסטלציה ולראות פחות את האינסטלטור שלכם. אז גזרו ושמרו את הכתבה, בצעו את ההנחיות ושיהיה בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים