כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודים אקדמיים ללא בגרות: כל האפשרויות

תעודת בגרות היא המפתח הלא רשמי לקבלה ללימודים אקדמיים, והרבה אנשים חושבים, שללא תעודת בגרות לא ניתן להתקבל ללימודי תואר ראשון. אבל, קביעה זו בטעות יסודה, והיום בהחלט אפשר להתקבל ללימודים אקדמיים, גם ללא תעודת בגרות. איך ולאן? את כל התשובות תמצאו כאן.

25/10/2015

למה לימודים אקדמיים?

לימודים אקדמיים נחשבים היום למשהו שחייבים לעבור על מנת להתקבל לעבודה בהרבה מקצועות שקיימים היום בשוק העבודה. אין ספק, כי לימודים אלה מוסיפים הרבה ויכולים לספק ידע מקצועי ותיאורטי כאחד, אולם יש בהחלט דרכים נוספות להתקבל לעבודה בתחום שבו רוצים לעסוק. לפני שנגיע לדרכים הללו, חשוב לנו מאוד לנפץ את המיתוס, לפיו רק מי שיש בידיו תעודת בגרות יכול להתקבל ללימודים אקדמיים. זה לא נכון. יש הרבה מאוד מוסדות לימוד שאליהם אפשר להתקבל גם ללא תעודת בגרות, וללמוד את המקצוע שבו רוצים לעסוק.

עכשיו, לאחר שהפרכנו את המיתוס, אפשר להתקדם.
הנה לפניכם כל האפשרויות להתקבל ללימודים אקדמיים בלי תעודת בגרות:

בלי בגרות, בלי פסיכומטרי

בלי בגרות, בלי פסיכומטרי
אם לא הוצאתם תעודת בגרות ואתם לא מעוניינים לעשות את המבחן הפסיכומטרי, אתם עדיין יכולים להתקבל ללימודים אקדמיים בחלק מהמקומות. כך למשל, האוניברסיטה הפתוחה אינה דורשת אף אחד מהשניים, ותוכלו ללמוד בה כמעט כל מקצוע שרק תרצו. כמו האוניברסיטה הפתוחה ישנן גם מכללות רבות אשר אינן מתנות את הקבלה אליהן בבגרות או בפסיכומטרי. כדאי לדעת גם, שאם אתם מתחילים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ומקבלים ציונים טובים – אתם יכולים לעבור ללמוד במוסדות לימוד אחרים, ולקבל מהם את התואר. בנוסף עומדת בפניכם האפשרות להצטרף למכינה הקדם אקדמית באחת מהאוניברסיטאות, ולקבל באמצעותה תעודה שהיא שוות ערך לתעודת הבגרות.

בלי בגרות, עם פסיכומטרי

אם אין לכם תעודת בגרות, אבל עשיתם את המבחן הפסיכומטרי והוצאתם ציון גבוה במיוחד, תוכלו להתקבל להרבה מאוד מוסדות לימוד בארץ, ולהרבה מאוד מסלולי לימודים. אמנם, מדובר במבחן לא מאוד קל, אולם באמצעות הקורסים השונים שיש היום בשוק, אפשר בהחלט להבין בדיוק במה מדובר ולהוציא ציון שיאפשר לכם להתקבל ללא בגרות כמעט לכל מוסד.

בלי בגרות, אחרי גיל 30

אם אתם מעל גיל 30, הרבה מאוד מוסדות לימודים אקדמיים ישמחו לקבל אתכם לשעריהם, גם ללא תעודת בגרות וללא ציון במבחן הפסיכומטרי. במסגרת זאת תצטרכו ללמוד במכינה ייעודית, אשר תכין אתכם ללימודי ההמשך לתואר – ממש כמו כל התלמידים.
לסיכום – יש לא מעט דרכים בהן אפשר להתקבל ללימודים במוסדות אקדמיים גם ללא תעודת בגרות ואפילו ללא צורך לעבור מבחן פסיכומטרי. כמובן שתמיד עומדת בפניכם גם האפשרות להשלים בכל זאת תעודת בגרות, ולהתקבל ללימודים בלי צורך לבצע השלמות.

זה תמיד אפשרי!

אז אם אתם באמת רוצים ללמוד, אל תתנו לעובדה שאין לכם תעודת בגרות לרפות את ידיכם. יש הרבה מאוד אפשרויות לימודים שעומדות בפניכם. אז קחו קלמר ודף, צאו לדרך בשמחה ושיהיה לכם המון בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים