כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה חשוב לסכם עם המטפלת לפני תחילת העבודה?

אם אתם מתכננים להעסיק מטפלת, ולא משנה אם מדובר במטפלת שאמורה לשמור על ילד קטן או על אדם מבוגר, חשוב מאוד לעשות תיאום ציפיות ולהגיע להבנות, על מנת ששני הצדדים יהיו מרוצים. על מה חשוב לשים דגש והאם יש משהו שהוא בגדר "ייהרג ובל יעבור"? את כל התשובות תמצאו במאמר שלפניכם.

26/10/2015

בחירת מטפלת - יסודיות נדרשת

בחירת מטפלת - יסודיות נדרשת
בחירת מטפלת היא לא דבר של מה בכך. אחרי הכול, מדובר באישה שצריכה להגיע ולשמור על אחד האנשים היקרים לכם מכל, בין אם מדובר באבא המבוגר שלכם ובין אם מדובר בילד המקסים שלכם. לכן, תהליך הבחירה צריך להיות יסודי; רצוי שהמטפלת תהיה מישהי שאתם מכירים או שקיבלתם עליה המלצות, אבל אם אין כזאת, חשוב שתבדקו היטב את אופן הטיפול שלה, בין אם זה אומר להגיע לגינה שבה היא שומרת על ילדים אחרים, או להיפגש עם המשפחה שבה היא שימשה כמטפלת באדם מבוגר. רק אם אתם מסתדרים עם ההתנהלות שלה ורק אם יש כימיה בינה ובין מי שהיא צריכה לשמור עליו, כדאי לעבור לשלב הבא.

לשים את כל הקלפים על השולחן

השלב הבא הוא להגיד למטפלת כל מה שהיתם רוצים שהיא תעשה. כלומר, ברור שהדבר הראשון הוא לשמור על הילד או על האדם המבוגר ולדאוג לכל צרכיו (החלפת חיתול, הלבשה, האכלה, יציאה לטיול וכד'), אבל אם חשוב לכם שהיא תבצע מטלות נוספות, חשוב שתציינו זאת בפניה ותבדקו אם היא מוכנה לקבל אותן על עצמה. כך למשל, אם אתם מעוניינים שהיא תבצע "עבודות בית קלות", חשוב מאוד שבשיחה שתקיימו איתה תפרטו בדיוק מהן הציפיות. אחרי הכול, המטפלת צריכה לדעת אם מצפים שהיא תקפל כביסה או תבשל, כי זה חלק חשוב בהחלטה שלה אם לקבל עליה את המשימה או לא. בנוסף, חשוב להבהיר אם אתם מעוניינים שהיא תיקח את הילד לטיול או לגינה או שתצא עם אבא שלכם לבצע סידורים או סתם לשאוף אוויר, וכן לפרט מה יכולים לכלול אותם "סידורים", כדי שהיא תוכל לדעת אם עבורה זה מתאים.

הגדרות משרה ברורות

בנוסף לכל הדברים שהוזכרו מעלה, חשוב מאוד להבהיר מהן הציפיות שלכם מבחינת היקף המשרה של המטפלת – כמה ימים וכמה שעות אתם צריכים שהיא תספק לכם שירות, איזה יום יהיה היום החופשי שלה ומה קורה במקרים של מחלה או היעדרות אחרת. הכול חייב להיות מסוכם וכתוב, על מנת שלא תהיינה אי הבנות ואי נעימויות.

בצעו תיאום ציפיות

כשאתם מעסיקים מטפלת, חשוב לכם לדעת שהאדם היקר לכם נמצא בידיים טובות ושהוא מקבל את כל מה שהוא צריך. בנוסף, חשוב לכם להיות בטוחים שכל ציפיותיכם מהעסקת המטפלת יתממשו, ולכן חשוב מאוד לבצע שיחת תיאום ציפיות, שבה כל הקלפים מונחים על השולחן. כשתמצאו מטפלת שעונה על דרישותיכם ויש בינה לבין הילד או האדם המבוגר כימיה – אפשר יהיה להגיד מברוק. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים