כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שימוש יעיל במוצרי חשמל ישנים

לעולם כולו ולישראל בפרט יש בעיה מאוד גדולה בכל מה שקשור לפסולת אלקטרונית, המתבטאת בציוד שאינו משרת כבר את מטרתו כגון מכשירי חשמל גדולים וקטנים שמשמשים כל בית:

27/10/2015
מקרר, תנור, מזגן, מגהץ. בנוסף, מכשירי תקשורת כמו מחשב או טלפון, מכשירי תאורה כגון נורות, מכשירי צריכה כגון טלוויזיה, מוצרים רפואיים, משחקי וידאו, מכשירי בקרה ועוד. כאשר אין יותר שימוש באחד המכשירים הללו אנחנו משליכים אותם לפח, מה שיוצר חומרים רעילים וכיוצא בכך פגיעה חמורה באיכות הסביבה. לצערנו, בישראל אין הרבה שטחים להטמנת פסולת אלקטרונית, מה שמחייב אותנו למחזר פסולת זו ולהימנע מסיכון אקולוגי. את האיסוף נורא קשה לעשות, במיוחד כאשר מדובר במוצרי חשמל גדולים שמצריכים הובלה וכן עלות לסבלים וכל היוצא בזה. בשנת 2011 הוקמו בישראל אתרים שמיועדים לאיסוף, מה שמקל מעט על התהליך.

זיהום הסביבה על ידי פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית מזהמת את הסביבה ומי שנפגע ממנה היא האוכלוסייה וכמובן בעלי החיים. הרי אותם מכשירים אלקטרוניים עושים נזק לפני היותם פסולת, אז אחת כמה וכמה כאשר הם מושלכים על האדמה. לדוגמא- בטלפון סלולארי יש נחושת, עופרת, אבץ, ארסן ועוד מה שגורם לנזקים כגון פגיעה בהתפתחות, סרטן ועוד. בכל שנה הפסולת האלקטרונית גדלה ואם לא ייעשה דבר בנידון, האדמה שלנו וכל יצור חי אשר נמצא עליה הוא בסיכון גדול. חשוב לדעת כי כל יבואן ויצרן צריך למחזר את הפסולת האלקטרונית שלו והאחראיות היא עליו, ליצור קשר עם גוף מוכר ולשלם על העלות. כמו כן, משווקי מוצרים חשמליים צריכים לאסוף את המוצרים הישנים מבית הלקוח ולדווח להגנת הסביבה. כל עוד מדובר בגוף שהוא אינו ביתי והוא מחזיק בפסולת אלקטרונית, חובתו לשלם על העלות ולהעביר את הפסולת לטיפול גוף מקצועי.

מי ימחזר?

במידה וגם אתם מחפשים אחר גוף מוכר שיטפל בפסולת האלקטרונית שלכם, כדאי לפנות לגורם מקצועי בתחום לביצוע מיחזור אלקטרוניקה, פירוק פסולת אלקטרונית ממפעלים ועוד. אין ספק כי מדובר בפתרון היעיל ביותר לבעיה הגלובלית של פסולת אלקטרונית, כך לא רק שיהיה ניתן לנצל ולממש את הפוטנציאל של אותו מכשיר כמה שיותר, אלא גם יהיה ניתן להשתמש בחומרי הגלם שיש במכשיר בהטמנתם במכשירים אחרים והימנעות מכרייה נוספת של משאבי טבע חשובים.
. המיחזור נעשה כך שיש ניצול מקסימאלי של כל המרכיבים, כך ששום חלק לא יוכל לפגוע באיכות הסביבה. קחו צעד קדימה ותחשבו על הסביבה שלכם, אל תהיו בטוחים שאתם עושים מספיק כי אתם לא. הסביבה שלנו חשובה לכל אחד מאתנו, עלינו לדאוג לתנאים נוחים של מחייה עבור הילדים שלנו וכן עבור העתיד. הימנעו מרכישת ציוד אלקטרוני שאינכם תעשו בו שימוש ובמידה ואתם רוכשים ציוד חדש, העבירו את הציוד הישן לחנות או לגורם מוסמך למטרת מיחזור.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים