כרגע באתר
9
1
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

באילו שכונות בת"א תמצאו דירות אטרקטיביות

למרות התנודות האחרונות בשוק (השינויים במס הרכישה, תוכניתו של השר כחלון וכד'), נראה כי ת"א עדיין מצליחה לשמור על מעמדה המכובד כמרכז עסקים וכיעד נכסף להשקעות בתחום הנדל"ן.

03/11/2015
אולם, גם בעיר הנחשקת, ישנם אזורים מועדפים יותר, וכאלה שהסטיגמה (שגויה או מוצדקת) שלהם עלולה להרתיע משקיעים עתידיים מכניסה לקניה כזו.

סטיגמה שנשברה - דרום תל אביב

דוגמה מובהקת לשכונה כזו, שהצליחה לשבור את מחסום הסטיגמה ואף לפרוץ קדימה, הינה שכונת פלורנטין, בדרום תל אביב. בשנים האחרונות, השכונה, התמודדה בהצלחה עם התווית שהודבקה לה כ"מעוז הפשע התל אביבי" ומיגרה אותה. היא הפכה למטופחת יותר, ואף התחילה לבסס לעצמה שם בתחום דירות למכירה בתל אביב בבנייני מגורים גבוהים, עם פרויקטי קבלן בולטים כויטל 20 (באמצעות קבוצת הרכישה שותפות ויטל 20 בע"מ ובביצוע נעמן איתן חברה להנדסה ובנין בע"מ). מחירי הדירות באזור נחשבים נמוכים, יחסית לאזורים אחרים בתל אביב, ויותר מ-80 מהדירות באזור הן דירות שכורות. השמועה אומרת כי זו סנונית ראשונה, ובעתיד, רוב אזור דרום תל אביב עתיד לעבור מתיחת פנים דומה.

ונעבור ישירות לאזור עם תווית של אזור "טוב"

באזור מרכז תל אביב, כמתבקש מאזור הנחשב לאזור ה"נכון" עבור כל מי שחייב לשדר את הרושם המתאים, המחירים גבוהים והתשואה נמוכה, יחסית. אולם הדבר איננו מונע ממשקיעים "כבדים", להמשיך לרכוש דירות לצורך השקעה באזור. האזור, שגבולותיו הם הרחובות הרצל ויעבץ בדרום, שדרות בן ציון ובוגרשוב בצפון, יהודה הלוי במזרח, והים במערב. נחשב לאזור שוקק חיים וטרנדי וכולל את צירי המסחר הותיקים של העיר, כשוק הכרמל, נחלת בנימין, המלך ג'ורג' וכד'. כיום, קרוב ל-70% מהדירות הקיימות באזור הן דירות שכורות. תוכנית המתאר החדשה של העיר (תא/5000 ) והרכבת הקלה, עתידות לעודד בניה לגובה בצורה אינטנסיבית באזור זה, לצד הבניינים הישנים המיועדים לשימור, ובכך להגדיל את מאגר הדירות הפנויות להשקעה באזור. בפרויקטים הבולטים ניתן לפגוש פרויקטי שימור (כ- ICON TLV ברחוב אבן גבירול) ובניינים חדשים (כגרוזנברג של קרסו נדל"ן).

מצפון תיפתח הטובה

ככלל, שכונות היוקרה באזור צפון תל אביב זוכות לתדמית טובה בעיני הציבור, ונחשבות למקום ש"שווה" לגור בו. גם נווה שרת, שנחשבה במשך שנים ליוצאת דופן באזור הצפון, צברה תאוצה ונכללת במסגרת המגמה להתחדשות עירונית. כיום, מאופיינת השכונה בתמהיל אוכלוסיה נרחב ורב גוני. בשכונה מתקיימים מספר פרויקטי פינוי-בינוי מסיביים (למשל, פרויקט גרין פארק של אלקטרה השקעות או פרויקט ME של החברות אשלי וש. מיכלסון), כך שהצפי הוא, כי מגמת ההתחדשות העירונית תגרום ליציאה מהשכונה של וותיקים, כאשר במקומם תכנס אוכלוסיה בסטטוס חברתי-כלכלי גבוה, ובכך, תיישר השכונה קו סוציו-אקונומי עם שכונות היוקרה הסמוכות לה.

לסיכום:

העיר תל אביב רוויה בהזדמנויות לקניית נדל"ן לצורך השקעה, ותמונת הכדאיות משתנה מידי יום, על פי הלך הרוח של המשקיעים. מומלץ לעקוב אחרי המגמות השולטות בכל זמן נתון, ולהשקיע בהתאם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים